Trinidad prohrál, Italové remizovali

31. 5. 2006 23:44
Praha - Fotbalisté Trinidadu a Tobaga před sobotním utkáním s českou reprezentací na Letné prohráli v přípravě 1:3 se Slovinskem.
Fotbalová reprezentace Trinidadu a Tobaga.
Fotbalová reprezentace Trinidadu a Tobaga. | Foto: Reuters

Výběr trenéra Braneho Oblaka, který bude na světovém šampionátu chybět, zvítězil v Celje díky hattricku Milivojeho Novakoviče. Jeden ze soupeřů českého týmu na šampionátu Itálie remizovala v Ženevě s domácím Švýcarskem 1:1.

Nováček mistrovství světa Trinidad zaznamenal čtyři dny po prohře 1:2 s Walesem další neúspěch. Za výběr karibského státu nastoupil na posledních dvacet minut i Evans Wise, kterého trenér Leo Beenhakker nominoval do týmu teprve dnes místo zraněného záložníka Silvia Spanna. V útoku odehrála celý zápas bývalá hvězda Manchesteru United Dwight Yorke, ale neprosadila se.

Za Itálii nastoupil poprvé od únorové zlomeniny nohy Francesco Totti a v ofenzivě byla jeho přítomnost znát. Skóre otevřel hned z první italské akce Alberto Gilardino, ale poslední soupeř českého týmu v základní skupině světového šampionátu neudržel vedení ani do poločasu. Po přestávce oba trenéři udělali řadu změn a dalšího gólu už se 30 tisíc fanoušků nedočkalo.

Kvůli zdravotním problémům do hry nezasáhli Gianluca Zambrotta a Alessandro Nesta. V pátek se Italové utkají v Lausanne s Ukrajinou a pak už se vydají do Německa.

Francie si hladce poradila s Dánskem, které zdolala 2:0. První gól bývalých mistrů světa a Evropy dal po 13 minutách kanonýr Arsenalu Henry. Pro finalistu Ligy mistrů to byla už 32. reprezentační trefa, díky níž se v historickém žebříčku posunul na druhé místo o devět branek za Michela Platiniho. Druhý gól přidal ve druhém poločase z penalty Wiltord.

Teherán: Írán - Bosna a Hercegovina 5:2 (3:2)
Branky: 26. Madančí, 45. Rezáeí, 45.+2 Hášemíján, 89. Enajatí, 90.+1 Chatíbí - 5. Misimovič, 17. Barbarez. Diváci: 50.000.

Dornbirn: Gruzie - Paraguay 0:1 (0:1)
Branka: 41. Váldez. Diváci: 3000.

Offenbach: Saúdská Arábie - Turecko 0:1 (0:0)
Branka: 59. Necati. Diváci: 9000.

Celje: Slovinsko - Trinidad a Tobago 3:1 (2:1)
Branky: 4., 16. a 77. Novakovič - 26. Birchall.
Sestava Trinidadu a Tobaga: Hislop - Gray, A. John, Lawrence, Andrews (45. Sancho), Birchall, Scotland, Edwards, Whitley (69. Wise) - Yorke, S. John.

Ženeva: Švýcarsko - Itálie 1:1 (1:1)
Branky: 32. Gygax - 11. Gilardino. Diváci: 30.000.
Sestava Itálie: Buffon - Zaccardo, Cannavaro, Materazzi (46. Oddo), Grosso (60. Bonera) - Camoranesi (46. De Rossi), Pirlo (76. Perrotta), Gattuso, Totti - Del Piero (46. Iaquinta), Gilardino (46. Toni).