Trhák pro Chelsea? Čech slaví výhru, Rosický padl

1. 3. 2014 18:02
Schürrle střílí jeden ze tří gólů
Schürrle střílí jeden ze tří gólů | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance díky hattricku útočníka Schürrleho porazili v anglické lize Fulham 3:1 a vedou tabulku o čtyři body před druhým Arsenalem.

Druhý londýnský klub totiž nečekaně selhal 0:1 ve Stoke, v základní sestavě poražených nastoupil Tomáš Rosický.

Schürrle nabil svůj kanón až po půli

Na stadionu Fulhamu padaly v londýnském souboji branky až ve druhém poločase. Schürrle, letní posila z Leverkusenu, otevřel skóre v 52. minutě, když technickou střelou zakončil svůj únik po přihrávce Edena Hazarda. Další dvě branky pak třiadvacetiletý útočník vtěsnal do čtyř minut.

Nejprve z hranice velkého vápna zvýšil na 2:0 a po přihrávce Fernanda Torrese v 69. minutě vstřelil třetí gól. O další čisté konto připravil Petra Čecha šestnáct minut před koncem Nizozemec Johnny Heitinga.

Prokletí Arsenalu? Slabé Stoke

Liverpool poslal do vedení už po šestnácti minutách nejlepší střelec ligy Luis Suárez, který prolomil čtyřzápasový gólový půst a díky 24. trefě vede tabulku střelců o šest branek před spoluhráčem Danielem Sturridgem. V 58. minutě se Suárez proměnil v asistenta a jeho přihrávku uklidil do branky Raheem Sterling. Definitivní jistotu pak dal svému týmu v nastaveném čase z penalty kapitán Steven Gerrard.

Chabou bilanci Arsenalu na hřišti Stoke potvrdili hosté i tentokrát. O jejich prohře rozhodl z penalty v 76. minutě Jonathan Walters, když předtím zahrál rukou v pokutovém území Laurent Koscielny.

Trenér Arséne Wenger nevyhrál na Brittania Stadium již osmý zápas v řadě. Naopak domácí Mark Hughes je prvním koučem v Premier League, který dokázal porazit Arsenal se čtyřmi různými kluby. Předtím se mu to podařilo s Blackburnem, Manchesterem City a Queens Parkem.

Náskok Arsenalu na třetí Manchester City zůstává dvoubodový. Citizens však mají dvě utkání k dobru.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Everton - West Ham United 1:0 (81. Lukaku), Fulham - Chelsea 1:3 (74. Heitinga - 52., 65. a 69. Schürrle), Hull - Newcastle 1:4 (46. Davies - 10. a 55. Sissoko, 42. Rémy, 90.+3 Anita), Stoke - Arsenal 1:0 (76. Walters z pen.), Southampton - Liverpool 0:3 (16. Suárez, 58. Sterling, 90.+5 Gerrard z pen.)

1. Chelsea 28 19 6 3 52:22 63
2. Liverpool 28 18 5 5 73:35 59
3. Arsenal 28 18 5 5 52:28 59
4. Manchester City 26 18 3 5 69:27 57
5. Tottenham 27 15 5 7 36:33 50
6. Everton 27 13 9 5 38:27 48
7. Manchester United 27 13 6 8 43:31 45
8. Newcastle 28 13 4 11 37:39 43