ip
25. 10. 2007 11:37
Brazilská legenda debutovala v roli hrajícího trenéra

Rio de Janeiro - Brazilská fotbalová legenda Romario má za sebou rozporuplný debut na lavičce týmu Vasco da Gama.

Při svém prvním zápase v roli hrajícího trenéra sice dovedl svůj celek v domácí odvetě jihoamerického poháru k vítězství nad mexickým mužstvem America v poměru 1:0.

Ovšem ani tento výsledek na postup Brazilcům nestačil. Ti totiž prohráli v prvním utkání 0:2.

Zápas přitom podle agentury Reuters začal pro domácí dobře. Do vedení se dostali už v 10.minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Leandro Amaral. V dalších minutách pak hráči brazilského týmu podrobili svého soupeře místy drtivému tlaku, ovšem další branku už nedokázali vstřelit.

Brankář mexického týmu Guillermo Ochoa, přezdívaný jako "Ledové dítě", se v utkání blýskl několika skvělými zákroky a po Luizaově hlavičce mu pomohla i dobře postavená tyč. Jeho spoluhráči ho také dvakrát zastoupili na brankové čáře, kdy odkopávali balon směřující do prázdné brány.

Do utkání se zapojil i sám Romario, který sám sebe vystřídal v průběhu druhého poločasu. Ani on však nedokázal vstřelit druhou branku, která by zajistila jeho týmu alespoň prodloužení a šanci na postup.