Trenér Del Bosque po ME odejde od španělských fotbalistů

ČTK ČTK
17. 10. 2014 13:12
Od fotbalistů Španělska odejde po mistrovství Evropy v roce 2016 trenér Vicente del Bosque.
Vicente del Bosque
Vicente del Bosque | Foto: Reuters

Madrid  - Od fotbalistů Španělska odejde po mistrovství Evropy v roce 2016 trenér Vicente del Bosque. Třiašedesátiletý kouč, který tým dovedl k triumfu na mistrovství světa v roce 2010 a evropském šampionátu o dva roky později, to oznámil v rozhovoru pro deník As.

"V životě není nikdy nic stoprocentní, ale mám v úmyslu dovést reprezentaci do Francie a pak skončit," řekl Del Bosque. "Půjde o postupný přechod, a i když už nebudu trénovat, budu i poté pracovat pro španělský svaz," přidal bývalý kouč Realu Madrid a Besiktase Istanbul.

Del Bosque vede reprezentaci od roku 2008 a v probíhající kvalifikaci evropského šampionátu má v plánu tým přebudovat. Po neúspěchu na mistrovství světa v Brazílii, kde Španělé jako obhájci titulu překvapivě vypadli už v základní skupině, totiž v národním týmu skončili Xabi Alonso, Xavi a David Villa.

V dosavadním průběhu bojů o Euro ve Francii Španělé porazili Makedonii a Lucembursko, ale senzačně prohráli 1:2 na Slovensku. Pro Del Bosqueho výběr to byla první kvalifikační prohra od října 2006.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy