Totti se ožení v přímém přenosu

ČTK
7. 6. 2005 18:18

Televizní kanál Sky Tg 24 bude ještě před obřadem vysílat devadesátiminutový dokument o nejsledovanějším italském páru. Jejich "ano" v kostele Ara Coeli pak uvidí celá Itálie, stejně jako jízdu ulicemi Říma.

Pozvánku na svatební hostinu do luxusní rezidence Villa Miani však dostalo jen dvě stě prominentních hostů. Mezi nimi nechybějí Tottiho bývalí i současní spoluhráči, reprezentační trenér Marcello Lippi ani český kouč Zdeněk Zeman. Ten před deseti lety přivedl Tottiho do světa velkého fotbalu, přesto italský tisk komentuje jeho pozvání na svatbu jako překvapivé. V únoru totiž Zeman italskou hvězdu ostře kritizoval za její chování na hřišti.

Přijdou i přátelé nevěsty ze světa modelingu a také římský starosta Walter Veltroni, který o Tottim nedávno prohlásil, že je symbolem Věčného města. Lásku jeho obyvatel si fotbalista definitivně získal v minulém týdnu, kdy navzdory nabídkám z Realu Madrid a Milána prodloužil smlouvu s AS Řím o dalších pět let.

Plat jedenáct milionů eur ročně z něj dělá pátého nejlépe placeného fotbalistu světa. Mohl si proto dovolit charitativní gesto a výtěžek z prodeje televizních práv ze svatby věnoval útulku pro zatoulané psy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy