Tak šel čas s Karlem Poborským. Dnes je mu čtyřicet

Tak šel čas s Karlem Poborským. Dnes je mu čtyřicet
S reprezentací Poborský prožil její nejlepší porevoluční léta.
Na Euru 1996 skončili Češi druzí, když ve finále nestačili na Německo. Na tomto turnaji dal i svůj legendární lob, jímž ve čtvrtfinále s Portuglaskem překonal vybíhajícího Vítora Baiu.
Na Karal Poborského spoléhal i trenér Karel Brückner. I proto má toto pravé křídlo nejvíce startů v reprezentačním týmu v historii - rovných 118.
Poborský se Spartou vyhrál dvakrát ligu: v roce 2003 a 2005.
Foto: Eduard Erben
Sport Sport
30. 3. 2012 14:20

Brusič pravé lajny. Autor fantastického lobu ze čtvrtfinále Eura 1996. Hráč Lazia, Manchesteru, Benfiky, Sparty, Slavie, Viktorky i Českých Budějovic. Rekordman v počtu reprezentačních startů. Legenádrní "vlasatec". Trojnásobný vítěz Gambrinus ligy. Fotbalista roku 1996. Šampion Premier League i Serie A. Vicemistr Evropy a majitel bronzové medaile z Eura. Šéf fotbalových Budějovic. A právě dnes, 30. března 2012, čtyřicátník.

Karel Poborský.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy