Tak alespoň Jablonec získal bod. Jenže o výhru přišel v poslední minutě z penalty

21. 10. 2021 23:28
Fotbalisté Jablonce ve třetím utkání skupiny Evropské konferenční ligy remizovali 2:2 s Randers a jako jediní z českých zástupců v evropských soutěžích dnes neprohráli. Jenže sahali po výhře, dánský tým vyrovnal v poslední minutě z penalty. Oba domácí góly vstřelil Tomáš Čvančara, za hosty se dvakrát trefil Stephen Odey.
Jablonecký útočník Tomáš Čvančara pálí na branku dánského Randers v utkání Evropské konferenční ligy, v němž dal při remíze 2:2 oba góly českého týmu | Foto: Reuters

Do branky Jablonce se po absenci v lize vrátila jednička Hanuš, která stihla doléčit zraněné rameno. V útoku spolu netradičně nastoupili Doležal s Čvančarou. Kvůli zdravotním problémům chyběl záložník Houska.

Oba týmy hrály od začátku ofenzivně. Brankář Randers Carlgren zblízka vyrazil Čvančarovu střelu. Na druhé straně Tibblingovu ránu Hanuš tečoval do boční sítě. Ve 30. minutě měli Severočeši štěstí, když Odey technickou ranou trefil tyčku.

O pět minut později domácí otevřeli skóre. Považanec obral o míč chybujícího Brock-Madsena, přízemním centrem našel Čvančaru a ten patičkou překonal Carlgrena.

Hráči Randers ale vyrovnali už za necelou minutu. Po špatné domluvě Hanuše s hlavičkujícím Kubistou propadl míč k Odeyovi, který zblízka snadno zakončil do odkryté branky.

Těsně před pauzou hostující Marxen po Pleštilově centru zamířil hlavou do tyče vlastní branky.

V úvodu druhé půle se uvolnil Čvančara a svou střelu také otřel o tyčku. Jednadvacetiletý útočník se v 53. minutě dočkal druhého gólu, když hlavou zužitkoval Krobův rohový kop. Gólman Carlgren vytáhl míč až za čárou.

Jablonečtí po změně stran měli jasnou převahu. Domácí vedení mohl v 69. minutě navýšit Krob, jenže dalekonosnou střelou napálil opět tyčku. Později Carlgren zneškodnil další ránu Považance.

Krátce před koncem smolař zápasu Kubista zahrál v šestnáctce rukou a nařízenou penaltu proměnil Odey. Severočeský celek protáhl sérii bez soutěžní výhry na pět zápasů.

Severočeši jsou v tabulce skupiny D dál druzí se čtyřmi body. Vedoucí Alkmaar má po vítězství 1:0 v Kluži sedm bodů. Randers je na třech bodech, rumunské mužstvo získalo jediný bod. Svěřenci trenéra Petra Rady v příštím utkání EKL za dva týdny hrají na stadionu Randers.

Utkání 3. kola skupiny D fotbalové Evropské konferenční ligy:

FK Jablonec - Randers FC 2:2 (1:1)

Branky: 35. a 53. Čvančara - 36. a 90. z pen. Odey. Rozhodčí: Aghajev - Zejnalov, Amirali (všichni Ázerb.). ŽK: Pilař, Čvančara, Rada (trenér) - Kallesöe, Marxen. Diváci: 3678.

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (74. Malínský), Kratochvíl, Považanec, Pilař (77. Vaníček) - Čvančara (60. Nešpor) - Doležal (78. Hübschman). Trenér: Rada.

Randers: Carlgren - Kopplin, Piesinger, Marxen (77. Graves), O. Bundgaard (46. Kallesöe) - Kehinde, Hammershöy-Mistrati, Johnsen (83. Egho), Tibbling (61. Ankersen) - Odey, Brock-Madsen (61. Onovo). Trenér: Thomasberg.

Kluž - Alkmaar 0:1 (0:1)

Branka: 18. Karlsson.

Kluž: Balgradean - Manea, Burca, Cestor, Camora - Paun (73. Alibec), Bordeianu (82. Rodriguez), Culio (46. Boateng) - Deac, Debeljuh (61. Petrila), Omrani (82. Costache).

Alkmaar: Vindahl - Sugawara, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal (68. Witry) - Midtsjo, De Wit (64. Duin), Clasie, Gudmundsson (82. Reijnders), Pavlidis (64. Evjen), Karlsson.

1. Alkmaar 3 2 1 0 4:2 7
2. Jablonec nad Nisou 3 1 1 1 3:3 4
3. Randers 3 0 3 0 5:5 3
4. Kluž 3 0 1 2 1:3 1