Tady sídlil fotbalový Bůh. Projděte si první dům, který patřil Maradonovi

Sport Sport
26. 12. 2020 16:53
Měsíc po smrti Diega Maradony se pro veřejnost otevřel první dům, který fotbalový idol vlastnil. Budova v argentinské metropoli bude nyní sloužit jako muzeum.
Video: Newsflare/AP

Skromný domek ve čtvrti La Paternal dostal Maradona, který se narodil na chudinském předměstí Buenos Aires, když v roce 1978 podepsal jako osmnáctiletý první opravdovou profesionální smlouvu s týmem Argentinos Juniors.

V příbytku, který má 147 metrů čtverečních, žil dva roky společně s rodiči, mladšími bratry Hugem a Raulem a občas i s některou ze čtyř starších sester.

Dům zůstal z tehdejší doby jen s minimem úprav zachován až do dnešních dnů a nyní, měsíc po smrti mistra světa z roku 1986, byl otevřen jako muzeum. Návštěvníci si ho mohou projít za vstupné ve výši 400 pesos, což je v přepočtu asi sto korun.

Maradona zemřel 25. listopadu, jako příčinu úmrtí šedesátileté argentinské ikony potvrdily oficiální závěry pitvy selhání srdce vyvolané akutním plicním edémem.

Podle informací agentury Reuters byly v jeho těle stopy sedmi různých medikamentů na léčbu depresí, úzkosti a dalších chorob, kterými trpěl. Analýza odebraných vzorků krve a moči potvrdila, že ve dnech předcházejících úmrtí Maradona nepil ani nebral nelegální drogy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).

Během dne cena sestoupila až pod 170 eur za MWh. Stále však zůstává několikanásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.

Analytici ze společnosti Refinitiv podle agentury Reuters uvedli, že předpokládaná vlna chladného počasí v severozápadní Evropě příští týden zvýší spotřebu energie na vytápění. Dodali však, že tlaky na růst cen zmírňují rostoucí produkce plynu v Norsku a vysoké tempo dodávek LNG.

Agentura DPA poukázala rovněž na příznivý vývoj zásob plynu v evropských zemích. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) byly zásobníky plynu v Evropské unii o víkendu plné z více než 87 procent. V Německu, které je největším spotřebitelem plynu v Evropě, činila naplněnost zásobníků přes 91 procent a v České republice přes 85 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy