Světoběžník Čmovš míří po Indii do Rapidu Bukurešť

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 1. 2015 17:03
Pavel Čmovš si vyzkouší další ligovou soutěž, tentokrát rumunskou, a to v barvách Rapidu Bukurešť
Fotbalová cesta Pavla Čmovše pokračuje v Bukurešti. Vlevo jeho agent Jiří Müller
Fotbalová cesta Pavla Čmovše pokračuje v Bukurešti. Vlevo jeho agent Jiří Müller | Foto: Facebook

Bukurešť - Sotva se vrátil z Bombaje, míří za fotbalovým angažmá do Rumunska. Světoběžník v kopačkách jménem Pavel Čmovš je ve finální fázi jednání s Rapidem Bukurešť.

"Podepíšu tady smlouvu na půl roku," říká bývalý český reprezentant do 21 let. Klub už uzavření smlouvy potvrdil.

Čtyřiadvacetiletý plzeňský odchovanec zkoušel štěstí v nizozemské lize, kde odehrál 51 zápasů za Nijmegen.

Nevydařilo se mu pak příliš angažmá v bulharském Levski Sofia, ale na podzim si "střihnul  brigádu" v indické Bombaji. V prvním ročníku tamní profesionální ligy se v týmu potkal i s Fredrikem Ljungbergem či Nicolasem Anelkou.

Rapid Bukurešť je po podzimní části rumunské ligy v tabulce poslední.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy