Stomilionový přestup Zmrhala se zasekl. Dotáhnout transfer přijel majitel Brescie

Jiří Škuba Jiří Škuba
5. 8. 2019 20:41
Už v Itálii absolvoval lékařskou prohlídku, už má v ruce návrh smlouvy, která ho spojí s Brescií do roku 2023. Na kontraktu chybí pouze podpisy - a právě v poslední možnou chvíli se přestup Jaromíra Zmrhala do týmu nováčka Serie A zkomplikoval.
Dočká se Jaromír zmrhal vytouženého přestupu?
Dočká se Jaromír zmrhal vytouženého přestupu? | Foto: Milan Kammermayer

Lukrativní přestup, na jehož základě by měla Slavia za šestadvacetiletého záložníka obdržet téměř sto milionů korun, hotový ještě není. Podle italských médií brzdí formálnímu dotažení celého transferu obavy vedení Rondinelle z toho, že "nebudou platit některé dohody, které byly předjednány."

"Jednání stále probíhají. Hned jak bude jasno, budeme veřejnost informovat," prohlásil tiskový mluvčí sešívaných Michal Býček.

Patovou situaci by měl vyřešit návrat majitele klubu Massima Cellina, který se kvůli komplikacím při jednáních vrací do Lombardie. Rozhodnout se má během následujících několika hodin a podle informací Aktuálně.cz by měl Zmrhal v úterý ráno v Brescii smlouvu konečně podepsat.

Přestup je mimořádný nejen z pohledu šestadvacetiletého záložníka, který měl minulosti už nakročeno do Ruska nebo do Německa, ale i pro Slavii, pro níž je odstupné ve výši 3,75 milionu eur velmi zajímavou nabídkou. Částkou ve výši blížící se 100 milionům korun by pokryla přestup Nicolae Stanciua z Al Ahlí.

Klub z Edenu je v každém případě na personální ztrátu připraven. "Máme široký kádr a je dost pravděpodobné, že ho do konce přestupního období ještě dva hráči opustí. Stejně tak ale věříme, že náhradu za Jardu pokryjeme z vlastních zdrojů, variant na jeho post je několik," uvedl sportovní ředitel Jan Nezmar.

Jaromír Zmrhal je slávistickým odchovancem, v A týmu působí už osmou sezonu. Záložník, který v pátek oslaví šestadvacáté narozeniny, odehrál v dresu Slavie 186 zápasů, v nichž si připsal 26 branek. V národním týmu zaznamenal třináct zápasů a jeden gól. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Twitter zablokoval účet, který na platformě sdílel Trumpova vyjádření

Sociální síť twitter zablokovala účet, který sdílel příspěvky, jež začal před několika dny zveřejňovat na svých webových stránkách americký exprezident Donald Trump. Ten byl přitom z twitteru nadobro vykázán letos v lednu, když vyjádřil podporu svým přívržencům, kteří násilně vtrhli do budovy Kongresu. Mluvčí twitteru uvedla, že účet porušil pravidla společnosti ohledně obcházení zákazů. Server BBC však napsal, že Trumpova sdělení na twitteru sdílí nadále řada dalších podobných účtů.

Zablokovaný účet nesl název @DJTDesk a jeho popisek zněl "příspěvky kopírované (…) jménem 45. prezidenta Spojených států. Původně napsané přes DonaldJTrump/Desk".

Trump v úterý představil novou sekci na svých stránkách, kam posílá svoje krátká vyjádření, jež nese název "ze stolu Donalda J. Trumpa" (From the Desk of Donald J. Trump). Vzhled stránky i formát jeho sdělení je podobný twitteru, uživatelé však nemohou na jeho příspěvky nijak reagovat. Mají však možnost je pomocí dvou tlačítek sdílet na twitteru i na facebooku, kde jsou Trumpovy účty rovněž pozastaveny.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Čína vypustila poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země

Čína vypustila do vzduchu poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země dohromady. V roce 2019, ze kdy jsou poslední vyhodnocené údaje, jich z této země pocházela více než čtvrtina. Vyplývá to z nové studie, kterou zveřejnil americký institut Rhodium Group.

Nejlidnatější země světa přispěla v roce 2019 k celosvětovým emisím ekvivalentů CO2 sama 27 procenty, odhaduje americká společnost. Spojené státy na druhém místě byly zodpovědné jen za 11 procent skleníkových plynů a třetí Indie za 6,6 procenta emisí. Ještě o dvě desetiny procentního bodu méně činil příspěvek Evropské unie na čtvrtém místě.

Podle studie vypustila Čína do vzduchu více než 14 gigatun (jedna gigatuna je miliarda tun) ekvivalentu CO2. Ve srovnání s rokem 1990 je to trojnásobek, a za uplynulé desetiletí nárůst o 25 procent. Celosvětově se emise skleníkových plynů v roce 2019 zvýšily o 11,4 procenta na 52 miliard tun. 

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy