Štajner dal gól. Ale porážku od Frankfurtu neodvrátil

Red Spo, ČTK
18. 10. 2009 18:12
Frankfurt - Hannover 2:1

Berlín - Reprezentační útočník Jiří Štajner vstřelil v německé lize čtvrtý gól v sezoně, ale porážce Hannoveru 1:2 na hřišti Frankfurtu nezabránil.

Český fotbalista vyrovnal v 68. minutě na 1:1 a ukončil téměř dvouměsíční čekání na přesný zásah v soutěži. Vyhlídky hostů na bodový zisk však trvaly jen chvíli, než Meier rozhodl. Martin Fenin v útoku domácího týmu se neprosadil.

Osmou porážku za sebou utrpěla Hertha Berlín, v jejíž brance opět chyběl Jaroslav Drobný, který kvůli svalovému zranění nechytal už měsíc. V utkání nejhorších týmů soutěže Hertha podlehla 0:3 v Norimberku.

Po třech soutěžních zápasech bez vítězství opět naplno bodoval Bayern Mnichov, který zdolal 2:1 nováčka Freiburg na jeho hřišti.

Favorit přerušil střelecký půst trvající 315 minut díky mladému objevu Thomasi Müllerovi, jenž těsně před pauzou otevřel skóre. K dvoubrankovému vedení pomohl Bayernu vlastním gólem Korejec Čcha Tu-i, domácí snížili až v poslední minutě.

Bayern se posunul na páté místo a díky vítězství nenabral větší ztrátu na své nejbližší soupeře, kteří jsou v tabulce nad ním. Schalke i Brémy v devátém kole rovněž uspěly. Werder rozhodl o vítězství 2:0 nad Hoffenheimem už v prvním poločase, naopak výhru Schalke ve Stuttgartu 2:1 zařídil až čtvrt hodiny před koncem Kuranyi.

Wolfsburg spasil v nastavení Gentner

Slovinský útočník Milivoje Novakovič, jenž rozzlobil vedení 1. FC Kolín nad Rýnem, když navzdory potížím s tříslem ve středu nastoupil v kvalifikačním utkání v San Marinu, si při první možné příležitosti svého zaměstnavatele udobřil. Jediným gólem zápasu mu zajistil výhru nad Mohučí, která znamenala pro Kolín druhé vítězství v sezoně.

Fotbalisté Wolfsburgu sice stále nemohou najít formu z minulé sezony, kdy drtili všechny soupeře a nakonec slavili titul, přesto vybojovali výhru 2:1 nad Mönchengladbachem. Po nepovedeném vstupu do sezony se v německé lize derou zpět do horních pater tabulky, kde jim aktuálně patří pátá příčka.

Zápas rozhodly závěry obou poločasů. V tom prvním si v poslední minutě naskočil na Misimovičův centr stoper Madlung, který opět dostal přednost před Janem Šimůnkem a hlavou otevřel skóre.

Úřadující mistr pak své vedení dlouho s námahou bránil, až v druhé minutě nastavení rozhodl po přihrávce kanonýra Džeka Gentner. Hosté sice hned vzápětí snížili, ale na vyrovnání již neměli čas.

Wolfsburg - Mönchengladbach 2:1