Spisovatel Bosák: Brazílii šampionát svěřovat neměli

Sport Sport
22. 7. 2014 13:17
Jaromír Bosák sepsal o svých zážitcích z fotbalového MS knihu deníkových záznamů
Jaromír Bosák v komentátorské akci
Jaromír Bosák v komentátorské akci | Foto: archiv

Praha - Brazílie 2014, to byl pro Jaromíra Bosáka už šestý světový šampionát v roli televizního komentátora.

Světové turnaje si v mezidobí prokládal i evropskými a své fanoušky už přivykl na to, že je po turnaji zásobuje svými deníkovými postřehy.

Letos nabízí Brazilský deník, mistrovství světa den po dni.

Píše o fotbale, o tom, proč raději nejedl fazole, o krajanech, co v Brazílii potkal, i o zlodějích, jež by raději nepotkal.

O problémech s pořadateli, neustále po televizních pracovnících vyžadujících další a další poplatky, o cestování i teplotních změnách, o tanečnicích i trhovkyních, prostě o tom, co viděl, slyšel a cítil.

Jeho resumé? "Brazílie se ukázala jako krásná země. Sledovat Rio, Salvador, Fortalezu, to jednomu udělá radost. Ale žádný velký sportovní svátek by se tu dlouho konat neměl. Vidět fotbal v Brazílii je fajn, ale když si vzpomenu na investované a hlavně rozkradené peníze, na potíže s infrastrukturou, na chudinskou armádu, nemyslím si, že to byl dobrý nápad svěřit pořadatelství MS Brazílii. Jo, Brazilci jsou příjemní, veselí lidé. Ale to samo o sobě jaksi nestačí."

Křest knihy proběhne ve středu v 17 hodin v knihkupectví Fišer v Kaprově ulici v Praze.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy