Spartu neoslnil. Kolář tak zkouší štěstí ve Walesu

Sport Sport, ČTK, Red Spo
24. 3. 2009 18:30
Kolář o Cardiffu: Je to úplně jiný svět
Daniel Kolář
Daniel Kolář | Foto: AC Sparta Praha

Cardiff/Praha - Velšský klub Cardiff City, který ve druhé anglické lize bojuje o postup do Premier League, zkouší plzeňského ofenzivního fotbalistu Daniela Koláře.

Třiadvacetiletý hráč v úterý s týmem absolvoval první trénink a ve středu by měl nastoupit k přípravnému utkání proti Merthyru Tydfil. Pokud Kolář na testech zaujme, mohl by do Cardiffu v létě přestoupit.

"Kdyby to vyšlo, byla by to paráda. Jsem tady den a všechno mě nadchlo. Mají nový stadion, parádní zázemí. Je to prostě jiný svět," řekl k tomu Kolář.

Čtěte také: Další sparťan v Plzni. Kolář přestoupil do Viktorie

Bývalý hráč Blšan, který se poté neprosadil v dresu pražské Sparty, zamířil do západočeského klubu loni v září.

Ještě v neděli odehrál ligový zápas v Českých Budějovicích a na začátku týdne překvapivě zamířil do velšské metropole, kde mu testy domluvil manažer Ondřej Chovanec. Do Plzně se má Kolář vrátit během čtvrtka.

"Seběhlo se to všechno dost narychlo. Ale jsem rád za to, že jsem takovou možnost dostal. Dneska jsem si už zatrénoval, myslím, že mě kluci mezi sebe vzali dobře," pochvaloval si ofenzivní hráč, který může nastupovat v záloze i na hrotu útoku.

"Další jednání s velšským klubem ohledně Dana bychom mohli vést až po skončení testů," řekl tiskový mluvčí plzeňské Viktorie Pavel Pillár.

Koláře by v Cardiffu lákala možnost zahrát si Premier League. Nejlepší celek z Walesu pravidelně hraje anglické soutěže a ve druhé lize nyní okupuje šestou pozici. Z ní by se kvalifikoval do play off o účast v elitní lize.

 

Právě se děje

Další zprávy