Souček bude mít ve West Hamu posilu. Kladiváři ulovili další oporu Slavie

mih mih
16. 7. 2020 11:36
Jedna hvězda fotbalové Slavie už se ve West Hamu zabydlela a dělá si v Anglii skvělé jméno, druhá za kanál La Manche teprve míří. Po Tomáši Součkovi získala angažmá v londýnském klubu záložnice Kateřina Svitková.

West Ham se přestupem pochlubil na svých sociálních sítích i klubovém webu. Fanoušky upozornil, že ulovil trojnásobnou českou Fotbalistku roku.

"Jsem nadšená, že jsem ve West Hamu. Je to velký klub s obrovskou historií a navíc v krásném městě. Doufám, že mu pomohu dosáhnout jeho cílů a že budeme úspěšní," uvedla česká fotbalistka.

Míří tak do klubu, kde v posledních měsících září středopolař Tomáš Souček. "Katku jsme nějakou dobu sledovali a její kariéra ve Slavii i v reprezentaci mluví za sebe. Byla vždy klíčovou osobností pro tým," chválí Svitkovou hlavní kouč ženského týmu West Hamu Matt Beard.

Svitková se narodila v Plzni a právě tam ve Viktorii si vykopala přestup do Slavie, kde strávila sedm let, zahrála si Ligu mistryň a pomohla pražskému klubu k pěti ligovým titulům.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy