Slávista Belaid je po havárii ve vazbě. Půjde před soud

janc
14. 1. 2008 12:02
Test na alkohol byl u mladého fotbalisty negativní
Slávističtí fanoušci se o osud Belaida zajímají, klub mu chce jejich podporu zprostředkovat
Slávističtí fanoušci se o osud Belaida zajímají, klub mu chce jejich podporu zprostředkovat | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalová Slavia řeší nepříjemnou situaci. Její záložník Tijani Belaid měl na začátku měsíce v Tunisku tragickou autonehodu.

Havárie se stala už na Nový rok a zahynuli při ní dvě ženy a Belaidův spolujezdec. Fotbalista Slavie nestačil ubrzdit svůj vůz před lidmi, kteří zmateně po vlastní předchozí nehodě pobíhali po silnici. Sám utrpěl zranění v obličeji a byl na čas hospitalizován.

Při nehodě zemřeli tři lidé, což v Tunisku znamená, že všichni účastníci tragické události byli podle místních zákonů umístěni do vyšetřovací vazby. A 25. ledna čeká dvacetiletého fotbalistu soud, přestože podle všech zpráv popisujících nehodu nebyl jejím viníkem. 

Čtěte také: Slávista Belaid se zotavuje po tragické autonehodě

"Klub nebyl o okolnostech autonehody oficiálně informován, spoléháme se na tuniská média a hráče zkoušíme kontaktovat přes Michaela Tavarese a Belaidova agenta, stále se nám to však nedaří," řekl Aktuálně.cz manažer komunikace Slavie Ondřej Zlámal.

"První informace médií byly pro Tijaniho opravdu špatné, naštěstí se objevil podrobnější popis událostí, který říká, že s tou situací nemohl nic dělat a že měl negativní test na alkohol v krvi. Ale vše teď bude záležet na soudci, jak rozhodne. Pro mladého fotbalistu jsou to opravdu těžké chvíle," pokračoval Zlámal.

Čtěte také:Slavia má další posilu. Přichází útočník Střihavka

"Slavia je připravena ho jakýmkoliv možným způsobem podpořit. Také Inter Milán nabídl fotbalistovi právní pomoc. I trenér tuniské reprezentace se jej pokusil navštívit ve vazbě, ale nebyl mu povolen kontakt. Pokusíme se také Tijanimu vyřídit, jak ho podporují naši fanoušci," vysvětlil Zlámal.

Tijani Belaid vypadl kvůli tragickým okolnostem a svému zranění z nominace Tuniska na mistrovství Afriky, ve které původně byl.

Dvacetiletý fotbalista přišel do Slavie v červenci 2007 na roční hostování z Interu Milán. Nastoupil ve dvanácti ligových utkáních a vstřelil dvě branky. Skóroval také v Lize mistrů proti Steaue a za tuniskou reprezentaci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy