Aktualizováno 20. 4. 2016 8:56
Jiří Skalák.
Jiří Skalák. | Foto: Instagram

Londýn - Český fotbalista Jiří Skalák potvrdil zlepšenou formu, když zaznamenal premiérovou trefu v druhé anglické lize. Parádní střelou z dálky pomohl Brightonu k vysokému vítězství 4:0 v duelu 43. kola proti Queens Park Rangers.

Tři kola před koncem tak má Brighton stejně bodů jako druhé Burnley, které remizovalo 1:1 s vedoucím Middlesbrough gólem v nastavení.

Skalák v posledních kolech sbíral pravidelně asistence, tentokrát se však sám zapsal mezi střelce. V 51. minutě se z 22 metrů opřel do míče a výstavním halfvolejem zvýšil na 2:0. V 70. minutě pak reprezentační záložník střídal a z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči přidali další dvě branky.

Anglická druhá fotbalová liga - 43. kolo:

Birmingham - Preston 2:2, Brentford - Cardiff 2:1, Brighton - QPR 4:0 (gól Skalák), Bristol - Derby 2:3, Burnley - Middlesbrough 1:1, Ipswich - Fulham 1:1, Leeds - Wolverhampton 2:1, Nottingham - Blackburn 1:1, Rotherham - Huddersfield 1:1, Sheffield Wednesday - MK Dons 0:0, Bolton - Charlton 0:0, Reading - Hull 1:2.

1. Middlesbrough 43 26 8 9 60:28 86
2. Burnley 43 23 15 5 67:35 84
3. Brighton 43 23 15 5 67:39 84
4. Hull 42 22 10 10 60:31 76
5. Derby 43 21 13 9 64:40 76
6. Sheffield Wednesday 43 18 16 9 61:42 70
7. Cardiff 43 16 16 11 53:46 64
8. Ipswich 43 16 14 13 49:49 62