Sionko přestoupil do Glasgow Rangers

ČTK
16. 5. 2006 15:45
Glasgow - Český fotbalista Libor Sionko přestoupil z Austrie Vídeň do klubu Glasgow Rangers.
Libor Sionko (vlevo) a Joey Didulica z Austrie Vídeň drží trofej pro mistra Rakouska.
Libor Sionko (vlevo) a Joey Didulica z Austrie Vídeň drží trofej pro mistra Rakouska. | Foto: Reuters

Devětadvacetiletý reprezentant se ve slavném skotském klubu domluvil v pondělí večer na tříletém kontraktu, který obě strany stvrdily podpisem po dnešní zdravotní prohlídce. Přestup potvrdil hráčův agent Pavel Zíka.

Sionko bude prvním českým hráčem, který oblékne dres Rangers.

Podle Zíky se podmínky angažmá dojednaly už na pondělní večerní schůzce, dnes Sionko absolvoval náročnou zdravotní prohlídku. "Nepřestupuji poprvé, ale to jsem ještě nezažil. Na klinice jsem strávil půl dne, není na mně jediné místo, které lékaři důkladně nezkoumali," řekl dobře naložený fotbalista v telefonickém rozhovoru krátce po podpisu.

Rangers jsou pro Sionka velkou šancí, na kterou čekal po předloňském odchodu ze Sparty během působení v rakouské lize. Tam stačil získat tituly v dresu GAK Štýrský Hradec i ve službách Austrie, která nedostane za Sionka odstupné, protože záložníkovi koncem června vyprší smlouva.

Z nové šance byl nadšen. "Teď už se těším na nové cíle ve slavném klubu. Udělám vše pro to, aby se mnou byli spokojeni. Z každého kroku zde na vás dýchne velká tradice," prohlásil Sionko už v pondělí po příjezdu do Skotska, kde byl každý jeho krok pod dohledem místních médií. Především kvůli tomu, že Sionko je první posilou nového kouče Paula Le Guena, který dříve sbíral úspěchy v Lyonu.

Sionko po podpisu smlouvy v novém působišti myslel i na reprezentační povinnosti, protože je náhradníkem pro mistrovství světa. Trenér Karel Brückner by ho rád viděl na soustředění v Seefeldu, přestože se původně zdálo, že Sionko bude pouze náhradníkem čekajícím na telefonu. "Ještě budu s trenérem mluvit, rád bych vyrazil do Rakouska o něco později," uvedl fotbalista, který už dostal první pokyny, kdy má nastoupit do přípravy v Rangers.

"Pokud nepojedu na šampionát, nastoupím 20. června. V opačném případě mám od trenéra slib, že dostanu třítýdenní dovolenou po posledním českém utkání na turnaji," řekl sedmnáctinásobný reprezentant.

Sionko se stane pátým českým hráčem na soupiskách týmů ve skotské lize, ovšem už brzy se zřejmě počet Čechů v soutěži znovu sníží. V Heart of Midlothian hráli v této sezoně Rudolf Skácel, Michal Pospíšil, Roman Bednář a Luděk Stracený. Skácel však zřejmě v nejbližších dnech přestoupí do Anglie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy