Schumachera láká San Marino. Do fotbalového týmu

Red Spo
8. 7. 2008 10:00
Klub Murata má zájem i o Romária

San Marino - Michael Schumacher a Romário. Neobvyklá kombinace? Už brzy možná ne. Oba totiž láká do svých řad fotbalový klub S. S. Murata, vládce fotbalu v městském státě San Marino. Informoval o tom italský deník Gazetta dello Sport.

Murata urychleně shání posily pro předkolo Ligy mistrů. Bývalého závodníka formule 1 si vyhlédl prezident sanmarinského klubu Massimo Agostini.

Schumacher v současnosti působí v San Marinu coby velvyslanec. Na nabídku Muraty zatím údajně nezareagoval, s fotbalem má však bohaté zkušenosti. Kromě exhibičních utkání působí ve čtvrté nejvyšší švýcarské lize v městečku Echichens.

Větší šanci má sanmarinský šampion při námluvách s další legendou, brazilským útočníkem Romáriem. V Muratě už působí jeho někdejší spoluhráč z brazilské reprezentace Aldair.

Obránce Aldair se loni nechal přemluvit k návratu na trávník a letos sám přišel s nápadem angažovat dvaačtyřicetiletého Romária. Funkcionáři klubu jednání s brazilskou legendou v pondělí potvrdili: "Šance, že si za nás zahraje, je takových 70 procent," řekl sportovní ředitel Denis Casadei.

Slavný brazilský fotbalista Romario ukazuje dres svého nového týmu, jímž je americké FC Miami.
Slavný brazilský fotbalista Romario ukazuje dres svého nového týmu, jímž je americké FC Miami. | Foto: Reuters

Čtěte také:
Romário řekl sbohem. Brazilská legenda končí s fotbalem
Jsem lepší než Pelé, nejlepší ze všech. Tvrdí Romário

"U Schumachera jde ale vážně jen o publicitu, zatímco Romário by byl opravdu citelnou posilou, stejně tak Aldair," připustil Casadei.

Oba hráči musí být zaregistrováni nejpozději do úterka, kdy klub musí mít nahlášeny soupisky pro první zápas předkola Ligy mistrů. V tom nastoupí Murata proti švédskému IFK Göteborg.

Na evropském poli zatím sanmarinský klub nikdy neuspěl. Loni však prohrál s finským Tampere pouze 1:2. Mužstvo i fanoušci letos doufají, že se jim s některou z případných posil postup konečně podaří.

 

Právě se děje

Další zprávy