10. 5. 2009 22:32
Chievo - Inter 2:2, AC Milán - Juventus 1:1
Simone Inzaghi oslavuje vyrovnávací branku do sítě Lecce
Simone Inzaghi oslavuje vyrovnávací branku do sítě Lecce | Foto: Ivo Pospíšil

Řím - Fotbalisté Udine porazili v sobotním utkání 35. kole italské ligy Lazio Řím na jeho hřišti 3:1 a popáté za sebou v lize zvítězili.

Domácí tým po bezbrankovém prvním poločase dostal do vedení v 56. minutě útočník Rocchi. Hosté ale během třinácti minut výsledek otočili.

Nejdříve vyrovnal v 60. minutě střídající útočník Flores, který skóroval jen několik vteřin po příchodu na trávník, a rozdílový gól vstřelil středopolař D'Agostino. Výsledek pak zpečetil z pokutového kopu čtyři minuty před koncem forvard Quagliarella.

V domácí obraně odehrál celý zápas David Rozehnal.

Ve druhém sobotním zápase deklasovala Sampdoria na svém hřišti poslední Regginu 5:0. Hosté usnadnili domácím situaci v 19. minutě po vyloučení uruguayského obránce Valdeze.

Obhájce titulu a současný lídr Serie A Inter Milán sice o den později jen remizoval na hřišti šestnáctého Chieva 2:2 přesto ho ale zisk jednoho bodu zase o něco více přiblízil ke konečnému vítězství v soutěži.

Svěřenci Josého Mourinha mají totiž v čele aktuálně sedmibodový náskok na druhého rivala AC Milán. Ten totiž jen remizoval ve večerní dohrávce s Juventusem Turín 1:1. V dresu "staré dámy" odehrál celý zápas jen Zdeněk Grygera.