Rosický pokračuje v Arsenalu. Podepsal novou smlouvu

Ivo Pospíšil, ip
4. 1. 2010 19:10
Věřím, že mám stále co nabídnout, říká záložní
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Londýn - Český záložník Tomáš Rosický by měl i v dalších letech zůstat hráčem londýnského Arsenalu. Devětadvacetiletý fotbalista totiž podepsal v pondělních večerních hodinách s klubem novou smlouvu, jejíž délka nebyla dosud zveřejněna.

"Jsem velmi šťastný, že jsem mohl v Arsenalu podepsat nový kontrakt. Poslední dva ročníky pro mě nebyly snadné, protože jsem byl neustále zraněný. To, že jsem ale podepsal tuto smlouvu, jasně mluví o tom, že mi klub věří. Věřím, že mu mám stále co nabídnout," uvedl Rosický na oficiálních stránkách klubu.

Čtěte také: Navrátilec Rosický byl u výhry Arsenalu, uspěl i ManUtd

Bývalý hráč Borussie Dortmund a pražské Sparty se trápil od ledna roku 2008 se zraněnou podkolenní šlachou, a na hřiště se tak mohl vrátit až během července 2009. Jeho dlouhá absence pak byla důvodem ke spekulacím, zda s ním bude chtít Arsenal prodloužit stávající dohodu.

"Už když jsem před čtyřmi lety přišel, cítil jsem se zde jako doma. Věřím, že proto ještě dosáhneme velkých věcí. Těším se už na nadcházející měsíce a doufám, že na konci sezony budeme moci oslavovat," dodal Rosický.

Ten působí v dresu „Kanonýrů" od roku 2006 a připsal si dosud 76 soutěžních startů.

"O Tomášovi jsem mluvil již několikrát. Jeho vliv na hřišti i mimo něj je znatelný a tato smlouva jen odráží náš zájem o něj. Je to velmi talentovaný hráč a já jsem velmi rád, že bude i nadále působit v Arsenalu," uvedl na závěr i kouč Arséne Wenger

 

Právě se děje

Další zprávy