Rosický pokračuje v Arsenalu. Podepsal novou smlouvu

Ivo Pospíšil, ip
4. 1. 2010 19:10
Věřím, že mám stále co nabídnout, říká záložní
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Londýn - Český záložník Tomáš Rosický by měl i v dalších letech zůstat hráčem londýnského Arsenalu. Devětadvacetiletý fotbalista totiž podepsal v pondělních večerních hodinách s klubem novou smlouvu, jejíž délka nebyla dosud zveřejněna.

"Jsem velmi šťastný, že jsem mohl v Arsenalu podepsat nový kontrakt. Poslední dva ročníky pro mě nebyly snadné, protože jsem byl neustále zraněný. To, že jsem ale podepsal tuto smlouvu, jasně mluví o tom, že mi klub věří. Věřím, že mu mám stále co nabídnout," uvedl Rosický na oficiálních stránkách klubu.

Čtěte také: Navrátilec Rosický byl u výhry Arsenalu, uspěl i ManUtd

Bývalý hráč Borussie Dortmund a pražské Sparty se trápil od ledna roku 2008 se zraněnou podkolenní šlachou, a na hřiště se tak mohl vrátit až během července 2009. Jeho dlouhá absence pak byla důvodem ke spekulacím, zda s ním bude chtít Arsenal prodloužit stávající dohodu.

"Už když jsem před čtyřmi lety přišel, cítil jsem se zde jako doma. Věřím, že proto ještě dosáhneme velkých věcí. Těším se už na nadcházející měsíce a doufám, že na konci sezony budeme moci oslavovat," dodal Rosický.

Ten působí v dresu „Kanonýrů" od roku 2006 a připsal si dosud 76 soutěžních startů.

"O Tomášovi jsem mluvil již několikrát. Jeho vliv na hřišti i mimo něj je znatelný a tato smlouva jen odráží náš zájem o něj. Je to velmi talentovaný hráč a já jsem velmi rád, že bude i nadále působit v Arsenalu," uvedl na závěr i kouč Arséne Wenger

 

Právě se děje

před 53 minutami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy