Rosického plán B. Místo Arsenalu za Haškem do Emirátů

Michal Šenk
18. 6. 2015 6:00
Čtyřiatřicetiletý záložník Tomáš Rosický dostal nabídku od klubu Fudžajra, který vede Ivan Hašek.
Tento týden Arsenal spolu se svým sponzorem, výrobcem dresů Puma, představoval kolekci oblečení týmu na další sezonu. Rosický byl jednou z hlavních tváří akce.
Tento týden Arsenal spolu se svým sponzorem, výrobcem dresů Puma, představoval kolekci oblečení týmu na další sezonu. Rosický byl jednou z hlavních tváří akce. | Foto: Puma

Praha - Jiný klub v Anglii? V Evropě? Ve Spojených státech? Či návrat do Sparty? Ne. Pokud Tomáš Rosický nebude spokojen se svojí rolí v Arsenalu, jemuž se před časem upsal ještě k ročnímu angažmá, další kapitolu svojí bohaté hráčské kariéry zřejmě napíše na břehu Ománského zálivu.

V jednom ze sedmi emirátů tvořících Spojené arabské emiráty Fudžajře je pro něj připravena dvouletá smlouva se stejnými platovými podmínkami, jaké má čtyřiatřicetiletý Rosický v londýnském klubu.

"Tamní klub Fudžajra SC, jejž koučuje Ivan Hašek, projevil o Tomáše zájem. Z klubu přišla konkrétní a velmi zajímavá nabídka,“ řekl Aktuálně.cz Rosického agent Pavel Paska. Další blíže nespecifikovanou nabídku na transfer Rosického má pak Paska na Rosického ze Saúdské Arábie.

Ještě předtím, než Rosický prodloužil kontrakt v Arsenalu na další sezonu, se spekulovalo o zájmu klubů z americké Major League Soccer. Paska pro Aktuálně.cz potvrdil i eminentní zájem Sparty o návrat svého odchovance, o čemž se také mluvilo.

Rosický každopádně v polovině července nastoupí přípravu pod Arsénem Wengerem v poslední sezoně třetího klubu Premier League. "Wenger nás přemluvil, ať Tomáš bude hrát hodně, nebo málo, že chce, aby v klubu pokračoval. Rozhodli jsme se, že to ještě zkusíme. Sezona se rozjede a uvidí se, jak to s Tomášem bude dál,“ říká Paska.

Na konci té loňské toho Rosický příliš nenahrál a sám byl ze svého upozadění rozladěn (více zde). Rosického plat v Arsenalu se odhaduje na 85 tisíc liber týdně. Český fotbalista patří v klubu k ikonám.

Podle Pasky pak nová smlouva s Arsenalem Rosickému zajišťuje také některé další nefinanční odměny spojené s reklamní prezentací Rosického či jeho možnou budoucností v managementu klubu. Ostatně tento týden Arsenal spolu se svým sponzorem, výrobcem dresů Puma, představoval kolekci oblečení týmu na další sezonu. Rosický byl jednou z hlavních tváří akce.

Hašek, který ve svém týmu prosazuje příchod Rosického, nastoupil k týmu Fudžajry v zimě. Klub hraje Ligu arabského zálivu, spoléhá se spíše na lokální hráče.

V poslední době ale ekonomicky sílí. Po poslední sezoně například obdržel od fudžajrského vládce, šejka Hamada bin Mohammeda Al-Šarqího, prémii v přepočtu 170 milionů korun. Ta sama by mimochodem pokryla Rosického roční gáži.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy