Rooney se rozloučí s anglickým dresem ve Wembley proti USA

ČTK ČTK
4. 11. 2018 16:36
Útočník Wayne Rooney si ještě jednou zahraje za anglickou fotbalovou reprezentaci.
Wayne Rooney.
Wayne Rooney. | Foto: Reuters

Bývalý kapitán národního týmu, v jehož dresu nastoupil naposledy před dvěma roky, dostane příležitost se rozloučit v přípravném utkání proti USA.

Zápas se bude hrát 15. listopadu ve Wembley a Rooney si v němž připíše 120. reprezentační start.

"Je to pro mě opravdu čest a jsem z toho nadšený. Rád bych poděkoval (trenérovi) Garethu Southgateovi a Fotbalové asociaci za pozvání," uvedl třiatřicetiletý Rooney, který oficiálně ukončil reprezentační kariéru loni v srpnu. Po minulé sezoně opustil poprvé v kariéře anglickou ligu a přestoupil do zámořské MLS do týmu D.C. United.

V reprezentaci dal 53 gólů a je anglickým rekordmanem. "Hrát za Anglii pro mě bylo největší poctou a připsat si 120. zápas bude opravdu výjimečná věc. Zvlášť v utkání proti USA. Doufám, že si to užijí fanoušci obou týmů," řekl bývalý útočník Manchesteru United a Evertonu.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 24 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy