Ronaldo nedal penaltu, Real remizoval

ČTK
12. 3. 2006 8:43
Valencie - Brazilský útočník Ronaldo neproměnil v poslední minutě penaltu a sobotní utkání španělské ligy mezi Valencií a Realem Madrid skončilo bezbrankovou remízou. Po ní zůstal Real zásluhou lepšího skóre v tabulce na druhém místě. Vedoucí Barcelona ale nabídnutou šanci na zvýšení náskoku nevyužila. Na hřišti čtvrté Pamplony prohrála 1:2 a dál vede o devět bodů.

Ronaldo se do základní sestavy hostů opět nevešel, na hřiště vběhl po hodině hry místo Raúla. V poslední minutě se však dokázal dostat do šance a po faulu brankáře Santiaga Caňizarese se postavil k pokutovému kopu. Domácí gólman ale jeho střelu zneškodnil. "Nejde mi to, jak bych si teď představoval. Ale já se z toho dostanu," řekl Ronaldo novinářům.

Jeho zaváhání může nicméně přijít Real draho v boji o druhou pozici, z které se postupuje do Ligy mistrů. Zápas ve Valencii sledovalo přes 50 000 diváků.

Penaltu neproměnil v dnešním utkání s FC Sevilla ani Nene z Alavésu, šest minut nato však vstřelil gól ze hry a přispěl k nečekanému vítězství 2:1. Domácí, kteří bojují o setrvání v nejvyšší soutěži, ubránili cenný bodový zisk v devíti lidech po vyloučení dvou hráčů v závěrečných minutách. Hosté nicméně hráli oslabení mnohem déle, již v 18. minutě viděl červenou kartu Ocio.

Fotbalisté Celty Vigo prohráli 0:2 v Barceloně s Espaňolem a nevyužili šanci dostat se na čtvrté místo tabulky. Domácí vyhráli i přesto, že více než hodinu hráli po vyloučení Armanda Sá v deseti.

Barcelona v Pamploně prohrávala od 19. minuty, kdy se trefil Valdo. Po hodině hry fauloval v pokutovém území Edmilson, který musel za druhou žlutou kartu předčasně pod sprchy, domácí navíc z pokutového kopu zvýšili na 2:0. V 72. minutě sice snížil švédský kanonýr Larsson, na vyrovnání už ale Barcelona nedosáhla. V nervózním závěru přišla ještě o vyloučeného Mottu.

Výsledky - 27. kolo: Espaňol Barcelona - Celta Vigo 2:0 (13. Tamudo, 39. Fredson), La Coruňa - San Sebastian 0:1 (47. Garitano), Valencie - Real Madrid 0:0, Mallorca - Villarreal 1:1 (1. Pereyra - 22. Marí), Alavés - FC Sevilla 2:1 (24. Nene, 45. Diaz - 11. Saviola), Bilbao - Cadiz 1:0 (90. Tiko z pen.), Zaragoza - Getafe 1:2 (32. Milito - 38. a 59. Paunovič), Betis Sevilla - Málaga 1:1 (21. Rivas - 73. Hidalgo), Atlético  Madrid - Santander 2:1 (65. Torres z pen., 74. Ibáňez - 71. Damiá), Pamplona - Barcelona 2:1 (19. Valdo, 59. Puňal - 72. Larsson).

1. Barcelona 27 19 4 4 64:25 61
2. Real Madrid 27 16 4 7 50:26 52
3. Valencie 27 14 10 3 37:21 52
4. Pamplona 27 15 4 8 35:30 49
5. Vigo 27 14 3 10 29:27 45
6. FC Sevilla 27 13 5 9 35:29 44
7. Villarreal 27 11 10 6 37:26 43
8. Atlético Madrid 27 11 8 8 38:26 41