Reprezentant Dempsey rozhodl v MLS o odplatě New Englandu

2. 4. 2006 9:41
Fotbalisté New Englandu vyhráli na úvod sezony zámořské soutěže MLS na hřišti Los Angeles 1:0 díky brance amerického reprezentanta Clinta Dempseyho. Mužstvu Revolution se tak podařila odveta za loňské finále ligy, v němž podlehli týmu Galaxy 0:1 v prodloužení.

Třiadvacetiletý Dempsey, jenž bojuje o místo v reprezentaci USA pro mistrovství světa v Německu, rozhodl utkání hlavičkou v 33. minutě. Střelec dvou gólů z letošních přípravných zápasů národního týmu má za sebou bouřlivý úvod sezony - v březnu byl na dva týdny klubem suspendován po rvačce v tréninku s kapitánem Joem Franchinem.

V dresu poraženého Los Angeles si téměř po měsíci zahrál soutěžní utkání zkušený reprezentant Landon Donovan, jenž si 8. března poranil lýtko.

Hned při debutu za Kansas City osvědčil své střelecké kvality Ed Johnson, jenž předloni získal ještě v dresu Dallasu korunu pro nejlepšího střelce MLS. Mladý útočník s úctyhodnou bilancí devíti branek ve 14 reprezentačních zápasech den po svých dvaadvacátých narozeninách zpečetil výhru Kansasu nad Columbusem 3:1.

V Dallasu možná našli po Johnsonově přestupu náhradu v Kennym Cooperovi, který rozhodl svým prvním gólem v soutěži duel s Chicagem. Jednadvacetiletý ofenzivní hráč, jenž strávil poslední dva roky v Evropě v rezervním týmu Manchesteru, v Oldhamu a v portugalské Coimbře, zaznamenal vítěznou branku hlavou v 70. minutě krátce po svém příchodu na trávník.

Výsledky: Dallas - Chicago 3:2, Kansas City - Columbus 3:1, Los Angeles - New England 0:1.