Řepkova premiéra: Čekal jsem větší prales. A chci nové dresy

Tomáši Řepkovi se premiéra v I. A třídě povedla.
Pro vesničku ze 340 obyvateli byla premiéra fotbalové legendy skutečným svátkem,...
... kolem hřiště bylo "narváno".
Jen o něco menší zájem než o fotbal byl o tradiční klobásu s hořčicí.
Tomáš Řepka se nejdřív rozcvičil.
Foto: CPA Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 9. 2013 16:45
Tomáš Řepka odehrál premiérový zápas za Hvozdnici, které pomohl k výhře 2:0 nad Černolicemi.

Hvozdnice - Devadesát minut! Výhra bez obdržené branky! Bez blikance, bez karty a dokonce bez faulu!

Na tohle vysvědčení může být Tomáš Řepka pyšný. Při své premiéře za Hvozdnici, která v sobotu v rámci I. A třídy (šesté nejvyšší soutěže) porazila 2:0 Černolice, uspěl na výbornou.

Jak je mu vlastní, postavil se v týmu kouče Zbyňka Busty doprostřed obrany, kterou po úvodním oťukání spolehlivě dirigoval.

Zápas emotivně prožíval. Při neproměněných šancích svého týmu se chytal za hlavu, góly pak radostně oslavoval.

"Bylo to úžasné! Jsem hrozně rád, že to takhle vyšlo," usmíval se Řepka po rozepsání nové kapitoly svého fotbalového života a už se těšil na tradiční pivo a klobásu.

"Děkuji klukům i divákům, že přišli v takovém počtu. Doufám, že v tom budeme pokračovat," přeje si.

A diváci si zase na oplátku pochvalovali jeho vystoupení. "Podal super výkon a také zapadl do kolektivu," liboval si na adresu bývalého reprezentačního beka jeden ze stovek příznivců, kteří obsypali hvozdnické hřiště a mezi nimiž nechyběl ani Řepkův fanklub.

Tomáši, vypadá to, že jste se dost zpotil. Byla to náročná premiéra?
"To ano, hodně. Skoro vůbec jsem teď netrénoval, protože jsem byl nějak nemocný. Na zpocení to byl dobrý zápas."

Zvlášť, když jste často narážel na dalšího exligistu, vytáhlého Pavla Drska, že?!
"Vzpomněl jsem si na staré časy, nebylo to nic příjemného."

Zavtipkovali jste si mezi sebou jako staří harcovníci?
"Tak jsme si zavzpomínali a řekli si, že už jsme opravdu staří dědkové a že tato soutěž je pro nás asi adekvátní."

Další známé tváře Dalibora Slezáka a Roberta Neumanna máte dokonce ve svém týmu...
"S Daliborem jsme zavzpomínali na staré časy, když jsme oba začínali v Baníku. S Bobem Neumannem jsme taky proti sobě nastupovali. Jsem rád, že s nimi můžu hrát."

Zápas jste odehrál bez faulu, což je pro Vás hodně neobvyklé. Vzpomenete, kdy se Vám to povedlo naposledy?
"To tedy nevzpomenu. (směje se)"

Co na úroveň této soutěže říkáte?
"Jsem překvapený. Čekal jsem větší prales. Je tady i hodně ligových fotbalistů, kteří jsou zmixováni s mladými, takže to svou úroveň určitě má. Jsem s ní spokojen."

Do Hvozdnice se vydal i Váš fanklub. Těší Vás to?
"S kluky jsem mluvil včera a tušil jsem to. Jsem hrozně rád, že na mě nezapomněli a že mě takhle provází."

Zkraje druhého poločasu dokonce odpálili dýmovnici. Nebál jste se, že jich bude víc?
"Právě to jsem chtěl. Aby tady ucítili atmosféru opravdového fotbalu. (směje se)"

Poprvé jste si pořádně osahal míč až v 9. minutě, ovšem vznikla z toho trochu ožehavá situace, protože brankář měl na tom blátivém terénu s Vaší malou domů problémy.
"Místy je to hřiště dost podmáčené, takže si ho člověk musí nejprve očuchat, aby věděl, kde si co může dovolit."

Postupem času jste však získal na jistotě a odvracel soupeřovy akce suverénně jako za ligových časů. Je to ta role, kterou chcete plnit?
"Já to teď beru tak, že si chci s kluky zahrát a zkusit, co mi zdraví dovolí. Pokud půjde výkonnost nahoru, tak uvidíme, co bude dál."

Jak se vypořádáváte s tím, že jedna sada dresů hvozdnického týmu je prakticky kopie těch slávistických?
"Už jsem na to koukal. Právě jsme v nich dnes měli nastoupit. I ty trenky, v nichž jsme hráli, jsou bílé, slávistické. Jsem z toho takový trošku rozpačitý. Doufám, že pro příští zápas místní lidi koupí nějakou novou sadu. (směje se)"

Dovedete si představit, že v tom slávistickém nastoupíte?
"Nedovedu! Doufám, že mi to místní neudělají."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy