Řepka, Hašek, Poborský, Skuhravý. Lipence ukáží hvězdy

Sport Sport
3. 6. 2010 14:40
Akce 20 let poté: vzpomínka na československý tým
Michal Bílek během utkání Sparty s Leverkusenem v základni skupině Poháru UEFA.
Michal Bílek během utkání Sparty s Leverkusenem v základni skupině Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Praha - Týden před startem fotbalového mistrovství světa nabízí jeden z pražských klubů, Sokol Lipence, vydatný překrm.

Na jeho hřišti se utkají týmy Ciao Italia 1990 a Lipence 2010. A ohlášené sestavy obou týmů slibují fotbalové hvězdy (české i slovenské)nedávné minulosti.

Namátkou: Jozef Chovanec, Jiří Němec, Tomáš Skuhravý, Ivan Hašek, Ján Kocian, Lubomír Moravčík, Karel Poborský, Tomáš Řepka, Jiří Jarošík, Horst Siegl, Michal Bílek, Ivo Knoflíček, Pavel Kuka, Vratislav Lokvenc a další.

Hlavní zápas začne v sobotu v 16:00 na hřišti v Lipencích, pražské čtvrti na jihu metropole.

"Je to dvacet let, československá fotbalová reprezentace zanechala významný otisk kopaček na mistrovství světa.  Proto jsme pozvali členy tohoto mužstva, aby si v čele s kapitánem Ivanem Haškem zahráli proti výběru Horsta Siegla," uvedl organizátor Jaroslav Kábele.

Sami hráči na šampionát v Itálii, na kterém Československo vypadlo ve čtvrtfinále s Německem po přísně nařízení penaltě, vzpomínají velmi rádi. „Atmosfára byla nádherná. Snad nejlepší, co jsem zažil," říká Ivan Hašek, dnešní předseda fotbalového svazu. „Nebyli jsme zvyklí na tolik českých vlajek v hledišti, a tady bylo deset, patnáct tisíc Čechů a Slováků na tribunách," dodává.

Na šampionátu na sebe výrazně upozornil Tomáš Skuhravý, který v osmifinále s Kostarikou (4:1) nastřílel hattrick. Také on bude v sobotu v Lipencích předvádět, co všechno si ze svého hlavičkového umění pamatuje.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 17 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy