Famózní Ronaldo přestřílel Ibrahimoviče, Francie otočila

FOTO Francouzskou revoluci sledoval i prezident
Jako poslední evropský celek postoupili na MS v Brazílii Francouzi, kteří dokázali doma porazit 3:0 Ukrajinu.
Ten byl tak svědky historické události. Ještě žádný celek nedokázal v baráži smazat dvougólové manko z prvního duelu.
A někteří francouzští fotbalisté jako kdyby tomu nedovedli vůbec uvěřit.
První gól vstřelil mladý stoper Sakho...
19. 11. 2013 22:01
Fotbalisté Řecka potřetí v historii a podruhé za sebou postoupili na mistrovství světa. Radují se i Portugalci a Chorvaté.

Praha - Portugalci vzývají fotbalového boha. Cristiano Ronaldo nadpozemským výkonem zařídil svému týmu postup na světový šampionát v Brazílii.

Jihoevropané v odvetě baráže zvítězili ve Švédsku 3:2 a Ronaldo nasázel hattrick, celkem dal v reprezentaci již 47 branek. Domácím nebyly nic platné dva góly Zlatana Ibrahimoviče.

Skóre zápasu otevřel Ronaldo

Ve Stockholmu se čekalo na první gól až do druhé půle, v níž po pěti minutách Ronaldo přesnou střelou levačkou otevřel skóre. Švédové se ale nevzdali a Ibrahimovič dvěma góly v rozmezí tří minut otočil skóre.

Seveřanům v tu chvíli stačila jedna branka k postupu a na hřišti to podle toho vypadalo. Švédský tým předváděl skvělý fotbal, ovšem zapomněl hlídat zadní vrátka a především Ronalda. Ten v 77. a 79. minutě dvakrát utekl a dvakrát neomylně zakončil.

"Všichni společně jsme to dokázali, Brazílie na nás čeká," vzkázal Ronaldo těsně po zápase na svém twitterovém účtu. Portugalci postoupili počtvrté za sebou, naopak Švédsko podruhé v řadě skončilo mezi zklamanými týmy, což se mu stalo naposledy v 80. letech.

Francouzi předvedli historický obrat

Fantastický obrat, který se zatím v historii baráže nikomu nepovedl, předvedli Francouzi. Ti na domácí půdě smazali dvougólové manko s Ukrajinou už v první půli, když se prosadili stoper Sakho a útočník Benzema.

Po obrátce byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen hostující Chačeridi a reprezentanti galského kohouta přesilovku využili. V 72. minutě se s přispěním Guseva podruhé v zápase trefil Sakho a rozhodl o postupu Francie na brazilský šampionát.

Řekové jsou potřetí v historii na MS

Fotbalisté Řecka potřetí v historii a podruhé za sebou postoupili na mistrovství světa. V baráži vyřadili po výsledcích 3:1 a 1:1 Rumunsko, které na postup čeká od roku 1998.

Hrdinou se stal útočník Konstantinos Mitroglu, který ke dvěma gólům z prvního utkání přidal dnes třetí a definitivně tak souboj rozhodl.

Chorvatům postup přinesla dnešní výhra 2:0 nad Islandem, kterou vydřeli i při dlouhém oslabení po vyloučení Maria Mandžukiče. Právě útočník Bayernu před červenou kartou stačil poslat domácí do vedení. Postup pak potvrdil Darijo Srna. První zápas skončil 0:0.

Evropská baráž o účast na fotbalovém mistrovství světa 2014 - odvety:

Bukurešť: Rumunsko - Řecko 1:1 (0:1)

Branky: 55. vlastní Torosidis - 23. Mitroglu. Rozhodčí: Mažič (Srb.). První zápas 1:3, postoupilo Řecko.

Záhřeb: Chorvatsko - Island 2:0

Branky: 27. Mandžukič, 47. Srna. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 38. Mandžukič (Chorv.). První zápas 0:0, postoupilo Chorvatsko.

Stockholm: Švédsko - Portugalsko 2:3 (0:0)

Branky: 68. a 72. Ibrahimovic - 50., 77. a 79. Ronaldo. Rozhodčí: Webb (Angl.). První zápas 0:1, postoupilo Portugalsko.

St. Denis: Francie - Ukrajina 3:0 (2:0)

Branky: 22. Sakho, 34. Benzema, 72. vlastní Gusev. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). ČK: 47. Chačeridi (Ukr.). První zápas 0:2, postoupila Francie.