Real se v lize chytil a jasně porazil Granadu

2. 9. 2012 22:16
Fotbalisté Realu Madrid navázali na středeční zisk španělského Superpoháru dnešní výhrou 3:0 nad Granadou.
Cristiano Ronaldo se raduje z jednoho ze svých gólů
Cristiano Ronaldo se raduje z jednoho ze svých gólů | Foto: Reuters

Madrid - Ronaldo a spol se poprvé pořádně prosadili i v lize. Fotbalisté Realu Madrid navázali na středeční zisk španělského Superpoháru dnešní výhrou 3:0 nad Granadou.

Úřadující mistři tak ve třetím kole zaznamenali první výhru v sezoně španělské ligy.

Realu, který v prvních dvou kolech získal pouhý bod, pomohl ukončit nejhorší start do ligové sezony po 39 letech dvěma góly Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr se dostal na metu 150 branek ve 149.duelu za Real ve všech soutěžích.

Třetí gól vstřelil střídající Gonzalo Higuaín, jenž se prosadil čtvrt hodiny před koncem, kdy už Granada hrála bez vyloučeného obránce Gomeze.

Bilbao také poprvé vyhrálo

Fotbalisté Bilbaa, první domácí soupeř Sparty v základní skupině Evropské ligy, dnes získali první body do tabulky. Nováčka Real Valladolid na domácím hřišti porazili 2:0.

Athletic měl po dvou kolech skóre 3:9 a ani dnes dlouho nemohl najít recept na obranu soupeře, který neinkasoval zatím ani jednou.

To se ale změnilo v rozmezí 69. a 75. minuty, kdy se nejprve prosadil útočník Aritz Aduriz a poté i střelou do horního růžku Markel Susaeta.

Trenér Marcelo Bielsa nasadil sestavu: Iraizoz - Iraola, Gurpegui, Ekiza, Pérez (87. San José) - Iturraspe (46. De Galarreta), De Marcos - Susaeta, Muniain (89. Toquero), López - Aduriz.

Fotbalisté Vallecana uhráli doma remízu 0:0 se Sevillou, přestože soupeř zahrával dvě penalty.

Barcelona se na výhru nadřela

Z prvního pokutového kopu v 8. minutě trefil tyč Álvaro Negredo, při pokusu Ivana Rakitiče v 69. minutě nemusel ani zasahovat náhradní brankář Dani Giménez, který mezi tyčemi nahradil Rubéna, vyloučeného za penaltový faul.

Z vítězství se radovala také Barcelona. Ale její triumf rozhodně nebyl tak přesvědčivý jako v případě největšího rivala Realu. Porazila totiž Valencii jen jediným gólem Adriana.

V druhém poločase se katalýnský klub hlavně bránil a hosté byli blízko vyrovnání. Nakonec ale hubený náskok Barcelona uhájila, vrátila se zpátky do čela a drží před Realem náskok pěti bodů.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Vallecano - FC Sevilla 0:0, Bilbao - Valladolid 2:0 (69. Aduriz, 75. Susaeta), Levante - Espaňol Barcelona 3:2 (54. Juanlu, 56. Lell, 90.+5 Rodríguez - 21. Longo, 25. Tejera), Real Madrid - Granada 3:0 (26. a 54. Cristiano Ronaldo, 76. Higuaín), FC Barcelona - Valencie (23. Adriano Correia).