Real pouze remizoval s Villarrealem, vede už jen o dva body

1. 3. 2015 23:21
Vedoucí Real Madrid překvapivě remizoval v 25. kole španělské fotbalové ligy s Villarrealem 1:1 a jeho náskok před druhou Barcelonou se ztenčil na dva body.
Ronaldo proměnil penaltu, ale Real nevyhrál.
Ronaldo proměnil penaltu, ale Real nevyhrál. | Foto: Reuters

Madrid - Vedoucí Real Madrid překvapivě remizoval v 25. kole španělské fotbalové ligy s Villarrealem 1:1 a jeho náskok před druhou Barcelonou se ztenčil na dva body. Za Real se trefil Cristiano Ronaldo z penalty a zaznamenal už třicátý ligový gól v sezoně.

Na stadionu Santiaga Bernábeua se hrál skvělý útočný zápas z obou stran, i když více ze hry měli podle očekávání domácí. Největší šanci prvního poločasu měl paradoxně Villarreal, Morenovo zakončení z malého vápna ale zastavil Casillas a při dorážce Moisése Gómeze mu na brankové čáře pomohl Carvajal. Real ještě do přestávky kontroloval Varaneho hlavičkou, která mířila jen těsně vedle.

Domácí se přece jen chvíli po startu druhého poločasu dostali do vedení. Po zákroku Baillyho proměnil Ronaldo penaltu a vstřelil třicátý ligový gól v sezoně. Portugalský záložník mohl přidat i další, výborně ho ale rychlým výběhem vychytal Asenjo.

A jak důležitý tento zákrok byl, se ukázalo jen o pár minut později. Gerard Moreno si totiž na vápně narazil si Viettem a trefil se přesně k tyči Casillasovy branky.

Závěr utkání se odehrál ve velkém tempu, především Real si vytvořil hned několik příležitostí, ale Ronalda dvakrát vychytal skvělý Asenjo. Hostující brankář si poradil i s nepovedeným odkopem vlastního obránce a měl na své straně i štěstí, protože Jesé nepotrestal jeho chybu při vyběhnutí na centrovaný míč. Po výhře nakonec sahal také Villarreal, ale i Casillas svůj tým proti Viettově hlavičce podržel.

Real tak i přes 25 střeleckých pokusů už neskóroval a zvládl Barceloně po její sobotní výhře odskočit jen na rozdíl dvou bodů. Naopak Villarreal si připsal cenný bod a na šestém místě udržel krok s pátou Sevillou.

Andaluský tým nedokázal porazit třetí Atlético Madrid. Sevilla přitom byla výrazně lepším týmem, gólově to ale nepotvrdila. Nejblíže brance byl Vitolo, který v první půli trefil tyč.

I v druhém poločase byli domácí lepším týmem, jenže buď naráželi na skvělého Moyu v brance Atlética, nebo na své nepřesné zakončení. A když se z několika protiútoků neprosadil ani střídající Torres na druhé straně, skončil zápas bez gólů.

Obhájci titulu ovšem i remíza stačila k tomu, aby se vrátil na třetí místo před Valencii, která po dvou brankách Piattiho porazila San Sebastian. Ten soupeře neohrozil ani jedinou střelou na bránu.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Valencie - San Sebastian 2:0 (53. a 56. Piatti), Eibar - Bilbao 0:1 (36. Gurpegi), FC Sevilla - Atlético Madrid 0:0, Real Madrid - Villarreal 1:1 (52. Ronaldo z pen. - 64. Moreno).

1. Real Madrid 25 20 1 4 75:23 61
2. FC Barcelona 25 19 2 4 70:15 59
3. Atlético Madrid 25 17 3 5 50:22 54
4. Valencie 25 16 5 4 45:21 53
5. FC Sevilla 25 14 4 7 42:30 46
6. Villarreal 25 13 6 6 39:23 45
7. Málaga 25 12 5 8 29:29 41
8. Espaňol Barcelona 25 9 5 11 32:36 32