Rána pro Španěly. Na Euro nepojede válečník Puyol

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 5. 2012 12:19
Klíčový stoper musí na operaci s kolenem
Carles Puyol bude Španělům chybět na evropském šampionátu.
Carles Puyol bude Španělům chybět na evropském šampionátu. | Foto: Reuters

Madrid - Španělští fotbaloví fanoušci jsou v šoku. Jejich modla, srdcař, válečník a duše národního týmu - obránce Carles Puyol, nepojede na evropský šampionát.

Obhájcům titulu bude čtyřiatřicetiletý dlouhovlasý stoper chybět kvůli zdravotním problémům. Puyol musí nutně na operaci s kolenem, po které ho čeká přibližně šestitýdenní léčba.

Hráč Barcelony utrpěl zranění při sobotním ligovém derby proti Espaňolu. Po zápase si stěžoval na bolest kolena a vyšetření ukázalo vážný problém. Kapitán Blaugranas se proto rozhodl pro chirurgický zákrok.

Pro španělský národní tým bude neúčast tradiční opory znamenat velké oslabení. Ve středu obrany by měli při Puyolově neúčasti nastupovat Gerard Piqué a obvyklý pravý bek Sergio Ramos.

Problémy má trenér Vicente del Bosque také se složením útoku. Historicky nejlepší střelec reprezentace David Villa se totiž velmi pomalu zotavuje po operaci zlomené nohy. Kouč Španělů ovšem předeslal, že na útočníka Barcelony bude čekat až do poslední možné chvíle.

Mistři světa vstoupí do Eura, které startuje 8. června, o dva dny později. Utkají se nejprve s Itálií a poté s Irskem a Chorvatskem.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy