Rakve, Ježíš a bengálské ohně. Tak se fandí na africkém šampionátu

Rakve, Ježíš a bengálské ohně. Tak se fandí na africkém šampionátu
Vítězství nad Malawi fanoušci oslavovali dlouho do noci bengálskými ohni.
Fanoušci Angoly.
Šance Ghany před čtvrtfinálovým utkáním s Angolou tento fanoušek domácích jednoznačně pohřbil.
Ghana se ovšem nezalekla a snad i díky inspiraci od starozákonního proroka Izajáše po výhře 1:0 postoupila.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
28. 1. 2010 13:00

V tradičních krojích i neotřelých inovacích, v národních barvách a s hrozivými maskami, s podporou svatých i samotného Ježíše - a především s dobrou náladou fandí příznivci svých národních výběrů na právě vrcholícím Mistrovství Afriky 2010 v Angole.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy