UEFA důkaz o rasistickém útoku Kúdely nenašla, disciplinárka naopak čeká i Kamaru

Sport Sport
Aktualizováno 6. 4. 2021 17:14
Podle fotbalové Slavie inspektor UEFA ve zprávě uvedl, že nenašel důkaz o tom, že by zadák Ondřej Kúdela rasisticky urazil Glena Kamaru z Rangers.
Ondřej Kúdela v tahanici s hráči Glasgow Rangers
Ondřej Kúdela v tahanici s hráči Glasgow Rangers | Foto: Reuters

Slavia v úterý obdržela zprávu inspektora UEFA s návrhem dalších disciplinárních kroků proti Ondřeji Kúdelovi i Glenovi Kamarovi. Verbální incident na hřišti mezi zmíněnými fotbalisty podle něj nadále zůstává v rovině tvrzení proti tvrzení.

Inspektor UEFA konstatoval, že "vzhledem k tomu, že neexistují přesvědčivé důkazy ke stanovení obsahu poznámky pana Kúdely, není podepsaný inspektor schopen potvrdit, nebo vyvrátit popis události panem Kamarou nebo panem Zungou".

Jak uvádí Slavia, věc byla postoupena k dalšímu řízení před Kontrolní, etickou a disciplinární komisí UEFA, která nyní musí posoudit všechny důkazy, zda došlo k urážce, nebo inzultaci s rasovým podtextem. V mezidobí bylo hráči preventivně uloženo suspendování na jeden nadcházející UEFA zápas. Jak ale federace současně zdůraznila, nejedná se o trest, který by jakkoliv reflektoval Kúdelovo provinění, ale pouze provizorní opatření do doby, než padne v celé věci konečný verdikt. 

Disciplinární řízení nemine také Kúdelova soka Glena Kamaru, jenž měl českého beka po zápase fyzicky napadnout.

Odvetný duel osmifinále mezi Rangers a Slavií se hrál ve velmi vyhrocené atmosféře. Pražané sice vyhráli na skotské půdě bezpečně 2:0, ale domácí fotbalisté je počastovali velice tvrdou hrou, včetně brutálního zákroku na brankáře Ondřeje Koláře, který zápas kvůli zlomenině v obličeji nedohrál. 

Nervózní utkání korunoval incident z 87. minuty zápasu, při kterém nejprve domácí fotbalisté kopali do hráče Slavie na zemi, aby o chvíli později Kúdela cosi pošeptal do ucha Kamarovi. 

Ten následně obvinil beka Slavie z rasistické urážky, kterou ale český hráč později důrazně popřel. Podle Pražanů si navíc Kamara s Kúdelou po utkání vyřídil celou věc ručně, když obránce Slavie napadl v zázemí stadionu pěstí. 

Oba incidenty tedy vzala UEFA na vědomí a její disciplinární komise by měla v nejbližší době vynést verdikt a případné tresty. Přesný termín rozhodnutí ale neuvedla. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy