Přetahovaná o Villu. Zájem má Liverpool i Manchester

Sport Sport, bab
3. 8. 2009 18:25
Liverpool by mohl opustit Xabi Alonso
David Villa
David Villa | Foto: Reuters

Londýn - Manchester United a Liverpool jsou připraveni jít do bitvy o poklad týmu Valencie jménem David Villa.

Šéf Liverpoolu Rafael Benitez je pevně rozhodnut získat španělského reprezentanta pro svůj klub i díky tomu, že Xabi Alonso dokončuje svůj přestup do Realu Madrid. Jenže o sedmadvacetiletého forvarda má zájem i Benitezův rival Sir Alex Ferguson.

Čtěte také: Francie se zlobí. Manchester ´ukradl´ mladého hráče

Trenér United si uvědomil, že by klub mohl být slabší, pokud přijde řeč na jeho útok a to i kvůli zranění Michaela Owena.
Zástupci celku z Old Trafford tak budou diskutovat o vážné nabídce, až se setkají se svými španělskými protějšky.

Red Devils by museli nabídnout 25 milionů liber, aby respektovanou hvězdu přetáhli na svou stranu.

David Villa, který je schopný hrát jak v útoku, tak v záloze, chtěl ve své profesionální kariéře pokračovat v La Lize, ale přestupy do Realu Madrid a Barcelony se nepovedlo uzavřít.

Čtěte také: Čech pustil dva góly a střídal, Chelsea hrozila ostuda

Alonsův přestup do Realu za 30 milionů liber je na spadnutí, a tak by Benitez moc rád získal Villu, aby spolu s Fernandem Torresem vytvořili údernou útočnou dvojici.

Pokud by Španěl nabídku přijal, šéf Liverpoolu má zálusk ještě na záložníka Alberta Aquilaniho.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy