Policie: Kustod fotbalové reprezentace John ukradl bagr

ČTK ČTK
4. 1. 2012 21:45
Policie kustoda a dalšího muže obvinila. Oba se hájí, že si chtěli věci jen půjčit

Praha - Dlouholetého člena realizačního týmu české fotbalové reprezentace Jaroslava Johna obvinila policie z krádeže. Spolu s dalším mužem údajně ukradl bagr a lešení za půl milionu korun. Uvedla to ve středu televize Nova.

Bagr podle policie odvezli obvinění ze stadionu na pražském Strahově.

John působí u reprezentace jako kustod, stará se o míče, dresy nebo kopačky. Svému zaměstnavateli Fotbalové asociaci ČR dnes celou událost vyložil a písemně požádal generálního sekretáře Rudolfa Řepku o dočasné přerušení smlouvy u národního týmu.

"Velice se omlouvám a lituji toho, že záležitost vrhá špatný stín na celou asociaci. S okamžitou platností žádám o uvolnění z funkce kustoda reprezentačního A-mužstva, a to až do vyjasnění mého případu, který vyšetřuje Policie ČR," uvedl John.

Čtěte také:
Šťastný los sňal z Bílkova týmu roli hlavního outsidera

Asociace podle svého mluvčího Jaroslava Koláře bude ctít presumpci neviny a předpokládá, že se případ uspokojivě vysvětlí.

"FAČR má od včerejška k dispozici pouze dopis policie, která žádá o poskytnutí informací, týkajících se pracovního vztahu Johna. Z tohoto dopisu však nevyplývá, že by byl někdo z osob spojených s FAČR obviněn," uvedla asociace v prohlášení.

Podle Novy si obvinění muži pro bagr a lešení přijeli za bílého dne s nákladním autem. "Pachatelé znali prostředí, částečně si odemkli brány, které byly uzamčeny," řekl televizi Pavel Just z pražské kriminální policie.

Dodal, že podezřelí se hájí tím, že si bagr chtěli jen půjčit na vykopání kanalizace.

 

Právě se děje

Další zprávy