Policie chce za řádění fandů 80 tisíc, zaplatí je klub

Sport Sport, ČTK, Red Spo
1. 4. 2009 12:42
Brňané je možná budou vymáhat po chuligánech

Brno - Brněnský fotbalový klub bude muset zaplatit za to, že nezvládl řádění fanoušků Baníku Ostrava při únorovém utkání. Proti výtržníkům musela zasáhnout policie, která za to nyní požaduje osmdesát tisíc korun.

O vůbec prvním vyúčtování policejních nákladů v českém fotbale ve středu informoval policejní prezident Oldřich Martinů.

Vedení klubu se k verdiktu zatím nechtělo vyjádřit.

"Budeme se tím zabývat, až budeme mít rozhodnutí v ruce," řekl sportovní ředitel Radek Bělák, který již dříve prohlásil, že klub udělal přímo na stadionu pro zajištění bezpečnosti maximum a že by za policejní zásah neměl platit.

Čtěte dále: Policie opustila stadiony, už první zápas byla mela

Tehdy uvedl, že bude-li policejní zákrok klubu přesto naúčtován, zváží vedení, zda tuto částku nebude požadovat po odsouzených výtržnících.

Na stadionu v Brně zadržela policie pět lidí. Jednoho z nich poslal soudce na čtyři měsíce do vězení, třem nařídil veřejně prospěšné práce. Pátým potrestaným byl Polák, který dostal zákaz pobytu v České republice.

Čtěte také: Baníkovec dostal za řádění v Brně čtyři měsíce vězení

Na rozhodnutí policie čekal nejen 1. FC Brno, ale i Českomoravský fotbalový svaz (ČMFS).

Únorový zásah se stal historicky prvním policejním zákrokem na fotbalovém stadionu v Česku, který bude muset sportovní klub zaplatit.

K vyúčtování zákroku opravňuje policii smlouva s ČMFS. Podle ní si mají kluby policejní zásahy na stadionech zaplatit, pokud pořadatelská služba nezvládne fanoušky.

Právě to se stalo na utkání Brna a Ostravy. Příznivci Baníku vtrhli před utkáním na hrací plochu. Zpět na tribuny je muselo zatlačit sto policistů.

Fotbalový stadion v Brně-Králově Poli patří městu a zčásti i Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Zařízení má 1. FC Brno v pronájmu. Fanoušci Baníku pronikli na hrací plochu patrně kvůli tomu, že branka oddělující jejich sektor od hřiště nebyla dostatečně pevná.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy