Po odvolání kouče přišla remíza. Chelsea proti Liverpoolu neskórovala

4. 4. 2023 23:12
Fotbalisté Chelsea v prvním utkání po konci trenéra Grahama Pottera remizovali v dohrávce 7. kola Premier League na svém hřišti 0:0 s Liverpoolem. Brighton zvítězil 2:0 v Bournemouthu a přiblížil se na rozdíl čtyř bodů pátému Manchesteru United.
Mateo Kovačič
Mateo Kovačič | Foto: Reuters

Potter skončil v Chelsea po nedělní porážce s Aston Villou a dnes vedl tým do utkání jeho asistent a dočasný kouč Bruno Saltor. Jeho svěřenci dostali míč za záda gólmana Alissona dvakrát, ani jeden gól ale nebyl uznaný.

Oba celky nevyhrály potřetí za sebou, jejich vzájemný souboj navíc počtvrté v řadě skončil po 90 minutách bezbrankovou remízou. "Blues" jsou v tabulce na 11. místě, Liverpool je osmý.

Dnes byly na programu i tři dohrávky 8. kola. Zápas Bournemouthu s Brightonem rozhodl v první půli pohotovou patičkou osmnáctiletý útočník Ferguson, jenž se v jedenáctém ligovém startu v sezoně trefil počtvrté. V závěru přidal pojistku premiérovou trefou v soutěži Enciso. Brighton neprohrál popáté za sebou.

Bournemouth se propadl na sestupovou příčku, protože Leeds zdolal v záchranářském souboji 2:1 Nottingham. Všechny branky padly v prvním poločase, obrat dokonal v závěru úvodního dějství Sinisterra.

Leicester v prvním utkání po odvolání trenéra Rodgerse podlehl doma 1:2 Aston Ville. Celek z Birminghamu získal z posledních šesti zápasů 16 bodů a vyhoupl se už na sedmé místo tabulky. "Lišky" čekají na výhru sedm duelů a jsou předposlední.

Střeleckou formu potvrdil útočník Aston Villy Watkins, jenž se trefil v šestém venkovním zápase v řadě. To se v Premier League naposledy povedlo před šesti lety bývalému kanonýrovi Manchesteru City Sergiu Agüerovi. Ještě do pauzy srovnal Barnes, v 70. minutě ale byl vyloučen domácí Dewsbury-Hall a v 87. minutě rozhodl po pár sekundách na hřišti střídající Traoré.

Anglická fotbalová liga:

7. kolo:

Bournemouth - Brighton 0:2 (28. Ferguson, 90.+1 Enciso), Leicester - Aston Villa 1:2 (35. Barnes - 24. Watkins, 87. Traoré), Leeds - Nottingham 2:1 (20. Harrison, 41. Sinisterra - 12. Mangala).