Petr Čech vychytá pro Arsenal hodně bodů, míní John Terry

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
Aktualizováno 22. 6. 2015 18:17
Podmínky smlouvy Čecha v Arsenalu jsou podle britských bulvárních deníků doladěny a čeká se jen na dohodu mezi kluby. Odhadovaná přestupní částka by se měla pohybovat okolo 10 milionů liber.
Petr Čech ještě v barvách londýnské Chelsea
Petr Čech ještě v barvách londýnské Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - V minulé sezoně skončil Arsenal za svým londýnským rivalem pozadu o 12 bodů. Právě toto manko by v příští sezoně mohlo být smazáno. Alespoň si to myslí kapitán Chelsea John Terry.

Opora Blues soudí, že Čech by byl pro Gunners velkou posilou. "Mluví se o podpisu Petra v Arsenalu. Pokud ho opravdu dostanou, bude to od nich znamenat sázku na jistotu. Čech je výborný gólman a je jim schopný za sezonu vychytat 12 až 15 bodů navrch," řekl obránce Chelsea pro britskou sportovní rozhlasovou stanici TalkSport.

Třiatřicetiletý Čech byl v Chelsea jedničkou od svého příchodu v roce 2004. Hned z počátku právě skončené sezony jej však o tento post připravil belgický mladík Thibaut Courtois. Podle Terryho se s tím Čech vyrovnal výborně. "Petr je neuvěřitelný profesionál. Když vypadnete ze sestavy, je to vždycky těžké. On ale pořád makal a když se dostal na hřiště, byl vždycky výjimečný," pěl na svého kamaráda ódy.

"Bude nám chybět. Nikdo ho nechce vidět odcházet, ale chápeme, že chce hrát. Byl to jeden z mých nejlepších kamarádů v týmu,uzavřel Terry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy