Petr Čech vychytá pro Arsenal hodně bodů, míní John Terry

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
Aktualizováno 22. 6. 2015 18:17
Podmínky smlouvy Čecha v Arsenalu jsou podle britských bulvárních deníků doladěny a čeká se jen na dohodu mezi kluby. Odhadovaná přestupní částka by se měla pohybovat okolo 10 milionů liber.
Petr Čech ještě v barvách londýnské Chelsea
Petr Čech ještě v barvách londýnské Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - V minulé sezoně skončil Arsenal za svým londýnským rivalem pozadu o 12 bodů. Právě toto manko by v příští sezoně mohlo být smazáno. Alespoň si to myslí kapitán Chelsea John Terry.

Opora Blues soudí, že Čech by byl pro Gunners velkou posilou. "Mluví se o podpisu Petra v Arsenalu. Pokud ho opravdu dostanou, bude to od nich znamenat sázku na jistotu. Čech je výborný gólman a je jim schopný za sezonu vychytat 12 až 15 bodů navrch," řekl obránce Chelsea pro britskou sportovní rozhlasovou stanici TalkSport.

Třiatřicetiletý Čech byl v Chelsea jedničkou od svého příchodu v roce 2004. Hned z počátku právě skončené sezony jej však o tento post připravil belgický mladík Thibaut Courtois. Podle Terryho se s tím Čech vyrovnal výborně. "Petr je neuvěřitelný profesionál. Když vypadnete ze sestavy, je to vždycky těžké. On ale pořád makal a když se dostal na hřiště, byl vždycky výjimečný," pěl na svého kamaráda ódy.

"Bude nám chybět. Nikdo ho nechce vidět odcházet, ale chápeme, že chce hrát. Byl to jeden z mých nejlepších kamarádů v týmu,uzavřel Terry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Farského odjezd je dle Zemana podvodem na voličích. S Lipavským odmítá mluvit

Odjezd poslance STAN Jana Farského na půlroční stáž do Spojených států je podle prezidenta Miloše Zemana podvodem na voličích, který činí vládní hnutí Starostů málo důvěryhodným. Zeman to řekl v Pressklubu na Frekvenci 1.

Podle Zemana je nesporné, že Farský voliče podvedl. "Já bych doplnil, že je to hloupý podvod na voličích, hloupý podvod je ten, který snadno prohlédnete," řekl. "Já to chápu jako výraz neuvěřitelného amatérismu, který vzhledem k pozici pana Farského ve STANu samozřejmě činí málo důvěryhodným i STAN jako celek," dodal.

Zeman také uvedl, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Fialou, obnovení schůzek i s ostatními představiteli, jakými je například ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) pokládá za zbytečné.

Prezident dále řekl, že jeho zdravotní stav se lepší a 26. února navštíví poprvé po svém propuštění z nemocnice Pražský hrad. 

Další zprávy