reklama
 
 

Pekhart přestoupil z Norimberku do Ingolstadtu

28. 8. 2014 12:09
Člen širšího kádru české fotbalové reprezentace Tomáš Pekhart mění v druhé německé lize dres.

Norimberk/Ingolstadt - Člen širšího kádru české fotbalové reprezentace Tomáš Pekhart mění v druhé německé lize dres. Pětadvacetiletý útočník přestoupil z Norimberku do Ingolstadtu a v novém působišti podepsal smlouvu do roku 2017. Informovaly o tom internetové stránky obou klubů.

"Uplynulá sezona v Norimberku se úplně nevydařila. Nabízela se možnost změnit prostředí. Tomáš chtěl zůstat v Německu a proto jsme se rozhodli pro Ingolstadt," konstatoval Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Pekharta zastupuje.

"Tomáš splňuje naše představy a přináší do týmu ofenzivní kvalitu. Přes jeho rozsáhlé zkušenosti je v 25 letech stále hráčem s velkým potenciálem. Jsem si jistý, že se rychle sžije s týmem," uvedl sportovní ředitel Ingolstadtu Thomas Linke.

Pekhart odchází z aktuálně čtrnáctého týmu tabulky do celku, který je po třech kolech druhé ligy šestý. "Prostředí i lidé v klubu na mě velmi zapůsobili. Na angažmá v Ingolstadtu se těším," řekl Pekhart, bývalý hráč Tottenhamu, Southamptonu, Slavie, Jablonce a Sparty.

Vysoký útočník přišel do Norimberku před třemi lety. Za německý klub odehrál 85 bundesligových zápasů a po sestupu z nejvyšší soutěže také tři utkání v tomto ročníku druhé ligy. V dresu Norimberku vstřelil 14 branek.

Na svém kontě má Pekhart také 19 duelů a dva góly za reprezentaci. Naposledy oblékl barvy národního celku vloni na podzim na konci neúspěšné kvalifikace mistrovství světa na Maltě, kde uzavřel skóre na konečných 4:1 pro český tým a při gólové trefě utrpěl lehčí otřes mozku.

autor: ČTK | 28. 8. 2014 12:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama