Papadopulos září. Znovu dal dva góly, sestřelil Utrecht

Sport Sport, Red Spo, ČTK
8. 11. 2009 17:10
Papadopulos dal osm gólů v sedmi zápasech

Utrecht - Český fotbalový reprezentant Michal Papadopulos znovu potvrdil střeleckou formu. V 13. kole nizozemské ligy pomohl Heerenveenu dvěma góly k výhře nad Utrechtem 3:2.

V 68. a 78. minutě zvýšil na průběžných 3:0, ale domácí v závěru snížili. Papadopulos si připsal již šestý gól z posledních tří zápasů a osmý zásah v uplynulých sedmi duelech.

Papadopulos hrál celý zápas, 81 minut strávil v dresu Heerenveenu další český reprezentant Michal Švec.

Za soupeře hrál do 78. minuty Jacob Lensky, Kanaďan, který by se díky českému pasu mohl objevit v českém národním týmu do 21 let. Především kvůli němu byl v hledišti stadionu v Utrechtu pozorovatel z Českomoravského fotbalového svazu.

Fotbalisté PSV Eindhoven snadno porazili Haag na jeho hřišti 5:1.

Zasloužil se o to především švédský ofenzivní záložník Ola Toivonen, který vstřelil čtyři góly. Eindhoven přivítá 3. prosince pražskou Spartu ve svém předposledním utkání skupiny K Evropské ligy, v němž si vítěz zajistí postup.

Eindhoven měl raketový nástup, po čtrnácti minutách vedl už 2:0 zásluhou dvou Toivonenových gólů. V 39. minutě pak dostal červenou kartu Von den Bergh, čímž definitivně uťal domácí naděje na lepší výsledek.

Naopak vzápětí mířil potřetí přesně Toivonen, po změně stran ještě zvýšili Bakkal a znovu Toivonen. Domácí pak dohrávali o devíti, když červenou kartu dostal i Immers. Přesto alespoň snížili.

Trenér Eindhovenu Fred Rutten nasadil sestavu: Isaksson - Manolev (68. Marcellis), Rodríguez, Salcido, Pieters (62. Reis) - Bakkal, Engelaar, Afellay - Toivonen, Lazovič (73. Amrabat), Dzsudzsák.