Obří pokuta pro Opavu: 300 tisíc za řádění fanoušků

Sport Sport, ČTK, Red Spo
24. 9. 2009 20:15
Trest pro Opavu se vyšplhal na 300 tisíc korun
Fanoušci Baníku se poprali v Opavě
Fanoušci Baníku se poprali v Opavě | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Druholigová Opava sáhne hluboko do klubové pokladny. Za řádění fanoušků musí zaplatit jednu z nejvyšších pokut v historii českého fotbalu - 300 tisíc korun.

Disciplinární komise fotbalového svazu ve čtvrtek večer potrestala slezský klub touto pokutou za nezvládnutí pořadatelské služby a vniknutí diváků na hrací plochu při pohárovém utkání s Ostravou.

Opavský klub navíc musí sehrát následující dva domácí zápasy v druhé lize před prázdným hledištěm.

Násilnosti fanoušků se v Opavě odehrály minulý týden při utkání 3. kola Ondrášovka cupu.

Čtěte dále: Ostuda: Fanoušci se poprali na hřišti, postoupil Baník

Kvůli chuligánům z obou táborů, kteří vnikli na hrací plochu, musel být zápas na začátku druhé půle asi na čtvrt hodiny přerušen a hráči odešli do kabin.

"Došlo k vniknutí velkého počtu diváků na plochu a k porušení povinnosti pořadatelské služby. Když se to porovná s případem v Olomouci, tam se hra de facto ani nepřerušovala, jen jeden divák se tam prošel po hřišti. Za to byla pokuta 100 tisíc, teď je ta částka vyšší," řekl sekretář disciplinární komise René Příhoda.

Tresty v poslední době:

500.000:
- Květen 2003 (Bohemians Praha) - Za inzultaci asistenta rozhodčího Ladislava Talpy domácím fanouškem při utkání se Spartou, které bylo poté předčasně ukončeno (navíc uzavření hřiště na tři zápasy).

400.000:
- Březen 2008 (Mladá Boleslav) - Za napadení delegáta zápasu Jiřího Veltruského šéfem Mladé Boleslavi Josefem Dufkem.

300.000:
- Září 2009 (Opava) - Za nezvládnutí pořadatelské služby a vniknutí diváků na hrací plochu při pohárovém utkání s Ostravou (navíc uzavření hřiště na dva zápasy).

250.000:
- Březen 2009 (Sparta Praha) - Za zranění dvanáctiletého podavače míčů vhozeným dělbuchem (navíc uzavření sektorů za oběma brankami na tři utkání).

200.000:
- Březen 2000 (Slavia Praha) - Za zasažení delegáta zápasu Oldřicha Rotta hozeným zapalovačem (navíc podmínečné uzavření hřiště na dva zápasy).

- Květen 2004 (Opava) - Za výtržnosti, které vyvolali fanoušci hostující Ostravy (navíc uzavření hřiště na jeden zápas a dvouletý zákaz vykonávání funkce pro hlavního pořadatele).

- Leden 2005 (Liberec) - Za zasažení rozhodčího Luboše Helebranta lahví po utkání se Slavií.

150.000:
- Březen 2001 (Liberec) - Za nedostatečnou pořadatelskou službu v utkání se Synotem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy