Japonci se soustředili především na obranu a především Okubo se snažil vyrážet k rychlým brejkům.
Nizozemí japonský obranný val překonávalo jen těžce: často se o to dlouhými centry pokoušeli obránci.
Japonští fandové mohli být po první půli spokojeni, jejich tým neinkasoval.
Ani dnes Robin van Persie nehrál nijak oslnivě.
Reuters Reuters
19. 6. 2010 16:09

Nejtěsnější výhrou 1:0 si v sobotu na mistrovství světa poradili fotbalisté Holandska s výběrem Japonska, které porazili díky brance Wesleyho Sneijdera z 53. minuty. V druhém sobotním zápase Ghana jen remizovala s Asutralany, kteří hráli po ruce Kewella od 25. minuty jen o deseti. Ve večerním pohledném utkání pak Kamerun podlehl Dánsku 1:2 a s turnajem se rozloučí zápasem s nyní jistě postupujícím Nizozemskem.