Obnova stadionu Za Lužánkami finišuje, Švancara má vyprodáno

Obnova stadionu Za Lužánkami finišuje, Švancara má vyprodáno
Takto to vypadalo, když jsme Lužánky navštívili naposledy. Práce na obnovu stadionu začaly v únoru.
A takto to na stejném místě vypadá nyní.
Betonové tribuny byly zpevněny, zábradlí dostala nový nátěr...
...a na ploše vyrostl nový trávník.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
20. 6. 2015 21:50
Přesně týden před rozlučkou Petra Švancary se na fotbalovém stadionu Za Lužánkami konala poslední veřejná brigáda. Již v sobotu 27. června přivítá legendární stadion pětadvacet tisíc fanoušků.

Brno - Málokdo věřil tomu, že se na brněnském legendárním stadionu Za Lužánkami ještě někdy bude hrát fotbal. Do roku 2001 na něm působila Zbrojovka, poté se tam zastavil čas. 

Po čtrnácti letech se však Za Lužánky vrací život. Brněnský fotbalista Petr Švancara se na něm 27. června rozloučí s aktivní kariérou. Třiadvacet tisíc vstupenek bylo rozebráno během několika dní, další dva tisíce míst obsadí VIP hosté.  

Pojďte se podívat, jak to na jednom z nejslavnějších českých stadionů vypadá necelý týden před beneficí. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy