O2 TV nebude vysílat Premier League, nedohodla se s majitelem licence

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 9. 2022 15:30
Internetová televize O2 TV zřejmě v této sezoně nebude vysílat zápasy anglické fotbalové Premier League. Nedohodla se na podmínkách s majitelem licence pro ČR Canal+. Společnost Canal+, která v Česku vlastní satelitní a internetovou televizi Skylink, to oznámila v tiskové zprávě.
Tomáš Souček
Tomáš Souček | Foto: Reuters

Program Canal+ Sport vysílající Premier League je v současnosti dostupný na platformách Canalu+ Skylink a freeSAT a rovněž v nabídce T-Mobilu, Slovak Telekomu a Digi Slovakia. To dohromady reprezentuje pokrytí téměř poloviny českých a slovenských domácností.

"Program je ze strany diváků velmi dobře hodnocen a počty nových zákazníků, které jsme díky němu získali, jsou několikanásobně vyšší, než jsme plánovali. Jsme tak v situaci, kdy na dalších partnerstvích nejsme závislí. Jednání s O2 se za poslední více než měsíc nikam neposunula, proto jsme se rozhodli je ukončit. S jejich obnovením minimálně do konce aktuálního ročníku Premier League nepočítáme," uvedl viceprezident Canal+ Luxembourg pro ČR a Slovensko Ladislav Řeháček.

V obdobném duchu se vyjádřila i O2 TV, zároveň ale upozornila na to, že o práva bude nadále usilovat, protože Canal+ získal práva na Premier League až do sezony 2024-25. 

"I přes dlouhotrvající a usilovné vyjednávání se v tuto chvíli nepodařilo najít se zástupci Canal+ Sport shodu. Nabízené podmínky nejsou pro nás nyní akceptovatelné. Vysílací práva na Premier League jsou k dispozici až na tři sezony, takže v jednání plánujeme pokračovat i pro nadcházející období," sdělil David Solnař, tiskový mluvčí společnosti O2 TV. 

Fanoušci Premier League, jejichž poskytovatel program Canal+ Sport nenabízí, si jej mohou předplatit samostatně za 189 korun měsíčně na webu Canalplussport.cz.

Vysílací práva na Premier League pro Česko měla do letoška společnost Telly, která ji vysílala na kanále Premier Sport. Ten byl k dispozici v O2 TV a T-Mobile TV.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy