O Vydru se zajímá Premier League, nově i Sunderland

Sport Sport
19. 6. 2013 13:51
Jednadvacetiletý forvard Matěj Vydra je v hledáčku několika klubů Premier Leasue, nově i Sunderlandu.
Matěj Vydra zaujal svými výkony výkony v The Championship i manažery v Premier League.
Matěj Vydra zaujal svými výkony výkony v The Championship i manažery v Premier League. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Crystal Palace, Fulham, West Ham a nově i Sunderland.

Jednadvacetiletého českého fotbalistu Matěje Vydru po fantastické sezoně v druhé anglické lize lákají kluby z Premier League.

Nejčerstvěji zájem o nejlepšího hráče The Championship uplynulé sezony projevil manažer Black Cats Paolo di Canio.

"Ano, je pravda, že by o něj v Sunderlandu zájem měli, ale jen na hostování," uvedl Vydrův agent Ondřej Chovanec. "Konečné rozhodnutí je ale na majiteli Udinese Giampaolovi Pozzovi, protože těch klubů se o Matěje zajímá víc."

Faktem je, že Sunderland by nutně nového kanonýra potřeboval, neboť v minulé sezoně nastřílel ve 38 kolech pouhých 41 branek a tak tak se zachránil. I z tohoto pohledu by angažmá 22gólového Vydry dávalo smysl.

Ve prospěch transferu na Stadium of Light navíc hraje i fakt, že sportovní manažer Sunderlandu dříve pracoval v Udinese, které vlastní na Vydru práva.

S trenérem di Caniem se navíc zná Vydrův agent Chovanec, který během Italova angažmá ve West Hamu zastupoval jeho spoluhráče Tomáše Řepku. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy