Nizozemec Robben: My nejsme favorité, zlato získají Němci

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 6. 2014 18:26
"Mými favority jsou Němci. Hrají opravdu velmi dobře, mají skvělý tým a dokonale propracovanou organizaci hry," řekl Robben.
Arjen Robben na světovém šampionátu.
Arjen Robben na světovém šampionátu. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Přestože fotbalisté Nizozemska vstřelili na světovém šampionátu nejvíce branek a jako jediní zatím vyhráli všechna tři utkání skupiny, ofenzivní záložník Arjen Robben svůj tým stále mezi hlavní favority neřadí. Zlato podle něj získají Němci.

"Mými favority jsou Němci. Hrají opravdu velmi dobře, mají skvělý tým a dokonale propracovanou organizaci hry," řekl Robben po pondělním vítězství v posledním zápase skupiny nad Chile 2:0, k němuž přispěl jednou asistencí.

"Oranjes" zvládli úvodní fázi šampionátu bez ztráty bodu a na úvod nadchli vysokou výhrou 5:1 nad španělskými obhájci titulu. Navíc jako jediní dokázali vstřelit už deset gólů.

Robben ale výsledky nepřeceňuje. "Výsledky ve skupině nic neznamenají, teď začíná úplně jiný druh zápasů. Musíme zůstat nohama na zemi. Musíme si udržet náš bojovný přístup k zápasům a všichni musí hrát za druhé. Tak jak se nám to dařilo ve skupině," uvedl Robben.

Pochvaluje si, jak dobře na mužstvo působí trenér Louis van Gaal. "Pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme věřit trenérovi. On dobře ví, co dělá. Má zkušenosti a ví, co mužstvo potřebuje," dodal Robben.

Nizozemci, kteří jsou prvním soupeřem českého týmu v kvalifikaci mistrovství Evropy, se v osmifinále brazilského turnaje utkají s Mexikem.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy