Nizozemci remizovali v Německu a jsou ve Final Four Ligy národů

19. 11. 2018 23:05
Fotbalisté Nizozemska jako poslední tým v Lize národů postoupili do finálového turnaje. "Oranje" v Německu dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu, gólem v nastavení zachránili remízu 2:2 a vyhráli skupinu A1 před Francií.
Nizozemec Quincy Promes se raduje z branky v zápase s Německem.
Nizozemec Quincy Promes se raduje z branky v zápase s Německem. | Foto: Reuters

Němci, kteří už měli jistý sestup do Ligy B, začali v Gelsenkirchenu výborně. Už v deváté minutě otevřel skóre Timo Werner přesným halfvolejem, za jedenáct minut zvýšil Leroy Sané tečovanou střelou po přihrávce Toniho Kroose.

Domácí ale po změně stran nevyužili další šance a nakonec výhru neudrželi. V 85. minutě týmovou akci zakončil tvrdou ranou Quincy Promes a v první minutě nastavení srovnal kapitán Virgil van Dijk po centru střídajícího Tonnyho Vilheny.

Nizozemci díky lepším vzájemným zápasům skončili ve skupině před úřadujícími mistry světa z Francie a přiřadili se k týmům Portugalska, Anglie a Švýcarska. Final Four Ligy národů se uskuteční příští rok v červnu.

před 27 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.