Nizozemci remizovali v Německu a jsou ve Final Four Ligy národů

19. 11. 2018 23:05
Fotbalisté Nizozemska jako poslední tým v Lize národů postoupili do finálového turnaje. "Oranje" v Německu dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu, gólem v nastavení zachránili remízu 2:2 a vyhráli skupinu A1 před Francií.
Nizozemec Quincy Promes se raduje z branky v zápase s Německem.
Nizozemec Quincy Promes se raduje z branky v zápase s Německem. | Foto: Reuters

Němci, kteří už měli jistý sestup do Ligy B, začali v Gelsenkirchenu výborně. Už v deváté minutě otevřel skóre Timo Werner přesným halfvolejem, za jedenáct minut zvýšil Leroy Sané tečovanou střelou po přihrávce Toniho Kroose.

Domácí ale po změně stran nevyužili další šance a nakonec výhru neudrželi. V 85. minutě týmovou akci zakončil tvrdou ranou Quincy Promes a v první minutě nastavení srovnal kapitán Virgil van Dijk po centru střídajícího Tonnyho Vilheny.

Nizozemci díky lepším vzájemným zápasům skončili ve skupině před úřadujícími mistry světa z Francie a přiřadili se k týmům Portugalska, Anglie a Švýcarska. Final Four Ligy národů se uskuteční příští rok v červnu.