29. 1. 2008 20:17
Pobřeží slonoviny mělo na Africkém poháru postup jistý
Didier Drogba v dresu Pobřeží slonoviny
Didier Drogba v dresu Pobřeží slonoviny | Foto: Reuters

Sekondi/Accra - Fotbalisté Nigérie si na Africkém poháru zhluboka oddechli. V posledním zápase skupiny B si poradili 2:0 s Beninem a díky pomoci hráčů Pobřeží slonoviny, kteří porazili 3:0 Mali, vybojovali postup do čtvrtfinále.

Mali přitom stačila k jistotě postupu remíza, nakonec se ale při rovnosti bodů díky lepšímu skóre radovali Nigérijci.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

"Orli" proti Beninu dlouho pokračovali v nevýrazných výkonech z předchozích dvou zápasů, ve kterých nedokázali vstřelit ani jednu branku.

Střelecké trápení protrhl až v 53. minutě zápasu John Obi Mikel, který na zadní tyči dokázal usměrnit odražený míč do sítě. Nigérijci pak mohli několikrát své vedení zvýšit, ale o vítězství se strachovali až téměř do konce zápasu.

Až čtyři minuty před závěrečným hvizdem pečetil vítězství Aygbeni Yakubu, když před tím na druhé straně selhal Omoyossi. Svěřenci trenéra Berti Vogtse tak mohli začít slavit postup mezi nejlepších osm.

Drogba zavelel k vítězství

Čtvrtfinálovou účast měli už před úterními zápasy zajištěnou fotbalisté Pobřeží slonoviny. V utkání s Mali ale nenechali nic náhodě.

Za vítězstvím, které pomohlo k postupu Nigerijcům, nasměroval "Slony" už v 10. minutě Didier Drogba. Ostrostřelec anglické Chelsea dostal přesnou přihrávku za obranu a sám před gólmanem nezaváhal - 1:0.

Další branky si nechali hráči Pobřeží slonoviny až do druhého poločasu. V 54. minutě poslal míč hlavou pod břevno Marc Zoro, poté se v dobrých šancích několikrát neprosadil Drogba. Výhru hráčů v oranžových dresech podtrhl pět minut před koncem zápasu Boubacar Sanogo.