Neúcta ke kapitánovi? Ferdinand je na Euru nechtěný

Sport Sport
5. 6. 2012 10:50
Anglický fotbal řeší před šampionátem nepříjemný incident
Rio Ferdinand s bývalým koučem Anglie Fabiem Cappelem.
Rio Ferdinand s bývalým koučem Anglie Fabiem Cappelem. | Foto: Reuters

Praha – Anglická fotbalová veřejnost, zejména ta z rudé části Manchesteru, je před Eurem hodně rozezlená. Dlouholetý kapitán Albionu, stoper Rio Ferdinand, si na evropském šampionátu nezahraje.

A to i přesto, že tým kouče Roye Hodgsona kosí zranění. Ještě před šampionátem musel staronový anglický trenér oželet start zraněných stoperů Dawsona a Smallinga. Nicméně na zkušeného Ferdinanda neukázal. Proč? „Fotbalové důvody,“ uvedl stručně a nepříliš jasně Hodgson.

Na stoperu nastoupí zřejmě Terry a Lescott

Jeho favorité jsou jiní. Do základní sestavy počítá s Johnem Terrym z Chelsea a anglickým mistrem v dresu Manchesteru City Joleonem Lescottem. Těm měli krýt záda mladý Phil Jones z United a především Terryho spoluhráč z Chelsea Gary Cahill.

Jenže přišla víkendová příprava proti Belgii a Cahill si po srážce s brankářem Hartem zlomil čelist. Teď už přijde čas pro Ferdinanda, měli jasno fanoušci. Ale ouha. Hodgson povolal dvaadvacetiletého Martina Kellyho z Liverpoolu. Hráče, který v národním týmu absolvoval jen pár minut.

Neúcta. Hanebné. Nedostatek respektu

To už nevydržel ani sám třiatřicetiletý Rio Ferdinand. „Z jakých že důvodů?“ vypěnil na svém twitterovém účtu. A ke kritice Hodgsonova rozhodnutí se přidal i hráčův agent Jamie Moralee.

„Zacházet takhle s hráčem, který byl kapitánem národního týmu, je hanebné. Naprostá neúcta a nedostatek respektu,“ svěřil se anglickým médiím Moralee.

Fanoušci i novináři mají o opravdovém důvodu stoperovy absence jasné představy. Hodgson totiž pravděpodobně nechce mít v týmu Ferdinanda společně s Terrym. Obránce Chelsea totiž čelí obvinění za rasově motivované urážky Riova bratra Antona.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy