Neúcta ke kapitánovi? Ferdinand je na Euru nechtěný

Sport Sport
5. 6. 2012 10:50
Anglický fotbal řeší před šampionátem nepříjemný incident
Rio Ferdinand s bývalým koučem Anglie Fabiem Cappelem.
Rio Ferdinand s bývalým koučem Anglie Fabiem Cappelem. | Foto: Reuters

Praha – Anglická fotbalová veřejnost, zejména ta z rudé části Manchesteru, je před Eurem hodně rozezlená. Dlouholetý kapitán Albionu, stoper Rio Ferdinand, si na evropském šampionátu nezahraje.

A to i přesto, že tým kouče Roye Hodgsona kosí zranění. Ještě před šampionátem musel staronový anglický trenér oželet start zraněných stoperů Dawsona a Smallinga. Nicméně na zkušeného Ferdinanda neukázal. Proč? „Fotbalové důvody,“ uvedl stručně a nepříliš jasně Hodgson.

Na stoperu nastoupí zřejmě Terry a Lescott

Jeho favorité jsou jiní. Do základní sestavy počítá s Johnem Terrym z Chelsea a anglickým mistrem v dresu Manchesteru City Joleonem Lescottem. Těm měli krýt záda mladý Phil Jones z United a především Terryho spoluhráč z Chelsea Gary Cahill.

Jenže přišla víkendová příprava proti Belgii a Cahill si po srážce s brankářem Hartem zlomil čelist. Teď už přijde čas pro Ferdinanda, měli jasno fanoušci. Ale ouha. Hodgson povolal dvaadvacetiletého Martina Kellyho z Liverpoolu. Hráče, který v národním týmu absolvoval jen pár minut.

Neúcta. Hanebné. Nedostatek respektu

To už nevydržel ani sám třiatřicetiletý Rio Ferdinand. „Z jakých že důvodů?“ vypěnil na svém twitterovém účtu. A ke kritice Hodgsonova rozhodnutí se přidal i hráčův agent Jamie Moralee.

„Zacházet takhle s hráčem, který byl kapitánem národního týmu, je hanebné. Naprostá neúcta a nedostatek respektu,“ svěřil se anglickým médiím Moralee.

Fanoušci i novináři mají o opravdovém důvodu stoperovy absence jasné představy. Hodgson totiž pravděpodobně nechce mít v týmu Ferdinanda společně s Terrym. Obránce Chelsea totiž čelí obvinění za rasově motivované urážky Riova bratra Antona.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy