Němci v přípravě před MS doma remizovali s Kamerunem

1. 6. 2014 23:00
Fotbalisté Německa otočili v přípravném utkání před mistrovstvím světa duel s Kamerunem, nakonec však s dalším účastníkem turnaje doma remizovali 2:2.
Němci díky gólu Thomase Müllera a Lukase Podolského otočili s Kamerunem skóre, přesto výhru neudrželi. | Foto: Reuters

Mönchengladbach - Fotbalisté Německa otočili v přípravném utkání před mistrovstvím světa duel s Kamerunem, nakonec však s dalším účastníkem turnaje doma remizovali 2:2. Spojené státy americké, které budou jedním z jejich soupeřů v základní skupině G, zdolaly Turecko 2:1.

Němci v Mönchengladbachu s africkým celkem hráli dlouho bez branek, v 62. minutě ale brankáře Romana Weidenfellera prostřelil Samuel Eto'o.

Odpověď domácích přišla už za čtyři minuty z hlavy Thomase Müllera a brzy po asistenci Lukase Podolského zvrátil skóre snadnou trefou do prázdné branky André Schürrle.

Remízu nicméně africkému celku, který se na mistrovství světa utká ve skupině s domácí Brazílií, Chorvatskem a Mexikem, zajistil v 78. minutě střelou na zadní tyč útočník Mohuče Eric Choupo-Moting.

Francie jen remizovala s Paraguají

Američané doma nad Turky vedli od 26. minuty po trefě Fabiana Johnsona, sedm minut po přestávce pojistil náskok svěřenců německého kouče Jürgena Klinsmanna záložník Clint Dempsey. Za soupeře snižoval až v poslední minutě z pokutového kopu Selcuk Inan.

Belgie si díky brankám svých opor Romelua Lukakua a Edena Hazarda poradila v pohodě 2:0 ve Stockholmu se Švédskem. V dresu Seveřanů do utkání nezasáhl kvůli zranění kanonýr Zlatan Ibrahimovic.

Francie v Nice na poslední chvíli získala vedení nad Paraguayí, když se osm minut před koncem trefil útočník San Sebastianu Antoine Griezmann, jenže Jihoameričané stihli ještě odpovědět. Víctor Cáceres minutu před koncem srovnal na konečných 1:1.

Buenos Aires: Kolumbie - Senegal 2:2 (2:0)
Branky: 12. Gutiérez, 45. Bacca - 47. Konaté, 52. N'Doye

Harrison: USA - Turecko 2:1 (1:0)
Branky: 26. Johnson, 52. Dempsey - 90. Inan z pen.

Mönchengladbach: Německo - Kamerun 2:2 (0:0)
Branky: 66. Müller, 71. Schürrle - 62. Eto'o, 78. Choupo-Moting.

Stockholm: Švédsko - Belgie 0:2 (0:1)
Branky: 34. Lukaku, 78. Hazard.

Nice: Francie - Paraguay 1:1 (0:0)
Branky: 82. Griezmann - 89. Cáceres.

Bridgeview (USA): Panama - Srbsko 1:1 (0:1)
Branky: 60. Gómez - 25. Ivanovič.

Houston (USA): Honduras - Izrael 2:4 (0:1)
Branky: 47. Espinoza, 83. Costly - 34. Zahavi, 52. vlastní Figueroa, 60. Damari, 74. Vermouth.