Němci v Lize národů konečně vyhráli, na sedmý pokus. Uspěli i Španělé

10. 10. 2020 22:59
Fotbalisté Španělska zvítězili v Lize národů 1:0 nad Švýcarskem a udrželi se v čele skupiny A4. Druzí jsou Němci, kteří porazili domácí Ukrajinu 2:1 a na sedmý pokus zaznamenali v soutěži první výhru.
Němci se radují z branky Leona Goretzky.
Němci se radují z branky Leona Goretzky. | Foto: Reuters

Španělům stačila ke třem bodům branka Mikela Oyarzabala ze 14. minuty. Domácí výběr reprezentantům ze země helvétského kříže oplatil porážku z posledního vzájemného soutěžního zápasu z léta 2010, kdy Švýcaři na šampionátu v Jihoafrické republice jako jediní dokázali zvítězit nad pozdějšími mistry světa.

Němcům se podařilo v Lize národů vůbec poprvé vyhrát. V prvním ročníku pouze dvakrát remizovali a dvakrát prohráli a v tom aktuálním měli na kontě nerozhodné výsledky se Švýcary a Španěly.

V Kyjevě se ujali vedení ve 20. minutě zásluhou Matthiase Gintera, chvíli po přestávce zvýšil Leon Goretzka. Domácím se podařilo pouze snížit, čtvrt hodiny před koncem se z penalty prosadil Ruslan Malinovskij.

Díky premiérovému vítězství světoví šampioni z roku 2014 vystřídali Ukrajinu na druhém místě tabulky a mají dvoubodovou ztrátu na Španělsko.